Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

VIDEO: Audio Attaché zpívají o nekonečném skončeném vztahu

Audio Attaché foto: Kristýna Šaarová

Své druhé album Místa kam se nechystáš dokončují pražští Audio Attaché pro label Yannick South. Avizují ho nyní pilotním singlem Zprávy, k němuž režisér Ondřej Wolf připravil videoklip. Lidovky.cz jej uvádějí v premiéře.
  14:00

Černobílý videoklip ke skladbě Zprávy, v němž účinkují herci Jan Grundman a Anna Stropnická, popisuje vztah a jeho proměny v časovém prostoru. „Pojednává o utápění se v nekonečném vztahu muže a ženy, který už dávno skončil. Krátkodobé úniky vedou jen k opětovnému objevení neměnné reality. Takzvaný normální život je přerušován jen utopickou představou o životě jiném, který snad existuje jen v odvážné fyzikální teorii. V černobílé estetice muž i divák nevnímá celistvost prostoru, ale jen jeho subjektivně vybrané aspekty. Klip začíná tam, kde končí. Bohužel nekončí tam, kde začíná,“ říká režisér Ondřej Wolf.

O svém novém albu, které vyjde na podzim, Audio Attaché mluví jako o místopisu temných, zasutých zákoutí duše. „Na desce popisujeme až schizofrenickou dualitu mezi maskou a vnitřním světem,“ říká frontman kapely Jan Houdek. „Hudebně jsme pak víc vykročili k shoegazovým kytarovým plochám, které se přelévají do psychedelických témat foukací harmoniky. Ve srovnání s debutem je nahrávka více klávesová i dřevně elektronická,“ dodává o albu, které kapela pod producentským dohledem Jana Brambůrka nahrávala v jeho Tajným studiu v Ústí nad Labem. Několika nápady novou desku obohatil také producent Ondřej Ježek a k jejímu melancholickému ladění ve dvou písních přispěla i hostující zpěvačka Tereza Gabrielová.

Audio Attaché v roce 2021 tvoří Jan Houdek (kytara, zpěv), Filip Kment (kytara), Richard Alexander (klávesy a foukací harmonika), Jan Plašil (bicí) a Jan Brambůrek (baskytara). Textařem alba je jeden ze zakládajících členů, dříve také baskytarista kapely Vladimír Mikeš.

Autor:
Témata: vztah

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat