Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Visací zámek a spol. oslaví Klausův odchod. Děkovat nebudou

Kultura

  11:00
PRAHA - Koncert s názvem Good Bye Klaus se uskuteční 7. března v pražském Lucerna Music Baru, kde se představí Visací zámek, Airfare nebo Ester Kočičková a Lubomír Nohavica.

Visací zámek na festivalu České hrady v létě 2012 foto: MAFRA - Alexandr Satinský

"Václav Klaus byl velmi výrazný prezident. Věřím, že jeho odchod z funkce radostně oslaví celá země," uvedl Jan Haubert, zpěvák kapely Visací zámek. Právě skupina Visací zámek, která je tuzemskou punkovou legendou, pozvala v lednu prezidenta Václava Klause na křest svého videoklipu Prezident, v němž se vysmívá hlavě státu. Prezidentská kancelář na pozvání nereagovala.

Oslavy odchodu prezidenta jsou mimo jiné reakcí na neveřejný koncert pro Václava Klause, který se zřejmě bude nazývat Díky nejen za jazz, pane prezidente. Uskutečnit se má 3. března na Pražském hradě. Měla by na něm vystoupit například zpěvačka Lucie Bílá a jazzový pianista Emil Viklický. Na akci odmítl vystoupit jazzman a flétnista Jiří Stivín se svým kvartetem, protože nesouhlasí s Klausovými postoji z poslední doby, například s jeho názory na exprezidenta Václava Havla nebo s vyhlášením amnestie.

ČTĚTE TAKÉ:

Odchod Václava Klause z funkce prezidenta České republiky oslaví na začátku března i další rockové a punkové kapely. Koncerty se ve dnech 7. až 9. března uskuteční v Plzni, Ostravě, Kutné Hoře, Olomouci a Brně.

Oslav Klausova odchodu z funkce hlavy státu se 7. března v plzeňském Anděl Café zúčastní kapely Ticho de Pre Cupé Band a Chuť, v ostravském Barráku Rybičky 48 a Cookies a v klubu Česká 1 v Kutné Hoře Cool Swing Groove. O den později v olomouckém U-Klubu zahraje Alkehol.

Součástí oslav bude také vzpomínková akce pro Mejlu Hlavsu, na které 9. března v brněnském klubu Fléda vystoupí Plastic People of the Universe, Fiction a Garage.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...