Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vyhrajte dva lístky na jubilejní festival vážné hudby Špilberk

Kultura

  11:35
BRNO - Na romantickém nádvoří dominanty Brna vrcholí desátý Festival Špilberk. Čtenáři Lidovek.cz mohou znovu vyhrát vstupenky na jeden z nejnavštěvovanějších tuzemských festivalů vážné hudby.

Koncert Filharmonie Brno. foto: ČTK

Závěrečný nedělní koncert nese podtitul To nejlepší z Evropy. Vladimir Ashkenazy si se svou taktovkou stoupne před Orchestr mladých Evropské unie. "Je to jeden z nejlepších orchestrů svého druhu. Ve velkých metropolích má vždy vyprodáno," připomíná ředitel pořádající Filharmonie Brno David Mareček. Zvláštním hostem má být violoncellistka Natalia Gutmanová.

Na programu závěrečného koncertu, který na Špilberku začíná v neděli ve 20.00, jsou díla Antonína Dvořáka, Dmitrije Šostakoviče, Alberta Roussela a Maurice Ravela.

Program jubilejního desátého ročníku festivalu byl ohlédnutím za předchozími, i proto dostal podtitul K výročí to nejlepší. Pořadatelé do večerní pokladny vyhradili část vstupenek pro ty, kteří přijdou na poslední chvíli. A v případě zájmu jsou ochotni pouštět diváky i "na stojáka".

Podrobný program lze najít na www.filharmonie-brno.cz.

Soutěž s Lidovky.cz

Čtenáři Lidovek.cz mohou vyhrát dvě vstupenky na nedělní představení. Stačí zodpovědět soutěžní otázku a odpověď zaslat do sobotní půlnoci na e-mailovou adresu brno@lidovky.cz.

Ze správných odpovědí vylosujeme výherce, pro kterého budou před představením přímo na hradě připraveny vstupenky - může tedy vyrazit až na samotné představení. Kromě odpovědi proto uveďte i telefonní kontakt, na němž budete k zastižení.

Která významná brněnská památka je sídlem Filharmonie Brno?

V minulé otázce jsme se ptali, kolik šéfdirigentů již, včetně právě nastupujícího Aleksandara Markoviće, ve svém čele měla Filharmonie Brno. Správná odpověď zní, že deset. Při losování se štěstí usmálo na Miroslava Šemoru.

Autor:

Mohlo by vás zajímat