Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Začalo natáčení třetí série seriálu Labyrint. V hlavní roli opět Langmajer

Kultura

  12:18
TIŠNOV - Režisér Jiří Strach se pustil do natáčení třetí sedmidílné série kriminálního seriálu Labyrint. Hlavní postavou je opět vyšetřovatel major Remeš v podání Jiřího Langmajera. Natáčení skončí v únoru a podle kreativní producentky České televize Jiřiny Budíkové si třetí série vzala ty nejlepší zkušenosti z předchozích dvou a měla by být nejlepší, řekla v úterý novinářům na natáčení v Tišnově.

Podle tvůrců se třetí série učí z předchozích dvou. foto: ČTK

V těchto dnech se natáčí v tišnovské nemocnici a okolí, během následujících týdnů filmaři s herci navštíví také Brno, Adamov, Deblín, rakouský Hardegg a některá další místa mimo Jihomoravský kraj, například lesy v okolí Lipnice nad Sázavou na Vysočině.

,Tady točit nebudete!‘ Britská královna nechtěla Star Wars ve svém parku

Budíková věří, že seriál jde do zlatého finále. „Scénáristicky, realizačně i herecky. Zužitkujeme maximum zkušeností tak, že netvoříme příběh naplněný megalomanskou dávkou tajemna, kde se nemůžeme dopočítat mrtvol, jak to bylo u první série. Ani nejsme příliš realisticky konstruktivní až složití, jak to bylo u série druhé. Trojka je spojením toho nejlepšího. Jsem přesvědčená, že i tentokrát diváka strhneme na svoji stranu,“ uvedla Budíková.

Podle tvůrců se třetí série učí z předchozích dvou.
Natáčení by mělo skončit v únoru.

Jednotlivé díly první a druhé řady seriálu sledovalo kolem jednoho milionu diváků u obrazovek a dalších minimálně 400 000 na iVysílání České televize.

Strach podle svých slov nad nabídkou udělat třetí pokračování neváhal. „Labyrint je projekt, který mě baví,“ řekl Strach. Vedle Langmajera lidé uvidí na obrazovce Petra Stacha, Denisu Nesvačilovou, Lenku Vlasákovou, Miroslava Donutila či Pavla Řezníčka.

Autor: