Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřel jeden z prvních kytaristů Red Hot Chili Peppers Jack Sherman. Hrál na debutovém albu

Kultura

  12:27
NEW YORK - Ve věku 64 let zemřel kytarista Jack Sherman, který hrál mimo jiné na debutovém albu legendární skupiny Red Hot Chili Peppers. S kapelou se vydal také na historicky první tour po Spojených státech. Na rozdíl od jiných členů kapely ale v roce 2012 nebyl uveden do síně slávy.

Jeden z prvních kytaristů kapely Red Hot Chilli Peppers Jack Sherman. foto: Twitter RHCP Live Archive

Sherman s kapelou Red Hot Chili Peppers vyrazil i na první tour po Spojených státech v roce 1984, spolupodílel se také na textech pro písně z druhého alba. Příčina smrti zatím nebyla podle serveru BBC, který o Shermanově úmrtí informuje, stanovena.

„Byl to ojedinělý chlap a my mu chceme poděkovat za všechno dobré, špatné i to mezitím,“ uvedla kapela na svém oficiálním twitterovém účtu. „My z rodiny RHCP bychom chtěli Jacku Shermanovi popřát hladkou cestu na onen břeh, protože už není mezi námi,“ napsala kapela.

Sherman nahradil koncem roku 1983 Hillela Slovaka, který byl zakládajícím členem a kytaristou RHCP. Slovak se následně ke kapele vrátil v roce 1985.

Sherman ale i nadále s kapelou spolupracoval a podílel se i na albech Abbey Road EP a Mother’s Milk. Spolupracoval mimo jiné i s dalšími velkými hvězdami jako Bob Dylan nebo George Clinton.

Kytarista nebyl zahrnut mezi členy Red Hot Chili Peppers, kteří byli v roce 2012 uvedeni do rokenrolové síně slávy. Sám toto rozhodnutí později kritizoval. V rozhovoru pro magazín Billboard uvedl, že o zařazení žádal a že se cítil zneuctěn tím, když mu nebylo vyhověno.

„Bylo to velmi bolestivé vidět všechny ty oslavy a ceremoniály a nebýt toho součástí,“ uvedl tehdy Sherman.

Autoři:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
Operátor na výstupu na 3 směny (25000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 25 000 Kč

Mohlo by vás zajímat