Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Papričky hlásí změny. Do Red Hot Chili Peppers se vrací hitmaker John Frusciante

Kalifornská kapela Red Hot Chili Peppers | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kalifornská kapela Red Hot Chili Peppers |

LOS ANGELES Jedna z nejpopulárnějších kapel současnosti, kalifornští Red Hot Chili Peppers, oznámila, že se k ní po deseti letech vrátí kytarista John Frusccante. Právě s ním jsou spojena nejúspěšnější alba kapely. Frusciante nahradí Joshe Klinghoffera.

Frusciante do kapely nastoupil v roce 1988 jako náhrada za Hillela Slovaka. Slovak, jeden ze zakladatelů Red Hot Chili Peppers, se předávkoval v pouhých 26 letech. Frusciante, taktéž velký bojovník s drogami, opustil kapelu poprvé v roce 1992. Nahradil ho Dave Navarro. 

Kalifornská kapela Red Hot Chili Peppers

Frusciante se po dlouhé pauze vrátil až v roce 1998. Tentokrát mu to s Red Hot Chili Peppers vydrželo jedenáct let. Poslední jeho nahrávkou bylo album Stadium Arcadium, po kterém ho časem nahradil Josh Klinghoffer. Frusciante rozjel slibnou sólovou dráhu a natočil šest alb. 

Frusciante je mimo jiné podepsaný pod dvěma nejslavnějšími alby kapely - Blood Sugar Sex Magik (1991) a Californication (1999).

„Red Hot Chilli Peppers dávají, že nás po desíti letech opouští kytarista Josh Klinghoffer. Josh je úžasný muzikant, kterého milujeme a respektujeme. Z hloubi srdce jsme rádi, že jsme s ním strávili takový čas a za tu spoustu darů, které jsme sdíleli,“ napsala kapela na svůj Instagram.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

TEST AUTOSEDAČEK: Které jsou opravdu bezpečné?
TEST AUTOSEDAČEK: Které jsou opravdu bezpečné?

Dvacet autosedaček pro děti různého věku podrobil německý autoklub testu bezpečnosti. Prošly všechny. U některých se ale objevily podstatné nedostatky.