Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Zemřel moderátor a spisovatel Pavel Lukeš. Popularitu mi přinesla mimo jiné soutěž Šest ran do klobouku

Moderátor legendární soutěže Šest ran do klobouku Pavel Lukeš (uprostřed). (27. října 2015) foto: Profimedia.cz

Ve věku 77 let zemřel moderátor Československé televize, scenárista, dramaturg a spisovatel Pavel Lukeš, oznámilo to Rádio Impuls. Už dříve bojoval s rakovinou. Stál za populárními soutěžními pořady Šest ran do klobouku, Dva z jednoho města, Manželský pětiboj nebo Česká tajenka.
  21:43

Známým se Pavel Lukeš stal zejména jako vedoucí oddělení soutěží v Československé televizi v osmdesátých letech.

Podílel se na vzniku soutěží Den plných her, Dva z jednoho města, Šest ran do klobouku, Manželský pětiboj, Všechno nebo nic, Buď anebo, Česká tajenka. Přestože jeho pořady patřily k nejsledovanějším, Československá televize jej v roce 1987 ze svých služeb propustila.

Po výpovědi vytvořil kočovnou skupinu a s pořadem Šest ran do klobouku objížděli republiku. Po vzniku komerčních televizí byl o jeho služby znovu velký zájem. Avšak opětovný rozjezd televizní kariéry mu zarazila rakovina.

„Byl problém s tím, že už předtím jsem si vypěstoval trojnásobný bypass a nikdo netušil, jak to srdce bude reagovat při další narkóze a další operaci. Lékařka mi ale řekla, že na operaci musím, jinak mám před sebou dva tři měsíce života,“ vzpomínal v rozhovoru pro Blesk.cz Lukeš. Nemoc tehdy porazil.

Úmrtí bývalého moderátora oznámilo Rádio Impuls v pondělí večer na Facebooku, bez příčiny nebo bližších podrobností.

Autor:

Mohlo by vás zajímat