Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Zemřel moderátor a spisovatel Pavel Lukeš. Popularitu mi přinesla mimo jiné soutěž Šest ran do klobouku

Moderátor legendární soutěže Šest ran do klobouku Pavel Lukeš (uprostřed). (27. října 2015) foto: Profimedia.cz

Ve věku 77 let zemřel moderátor Československé televize, scenárista, dramaturg a spisovatel Pavel Lukeš, oznámilo to Rádio Impuls. Už dříve bojoval s rakovinou. Stál za populárními soutěžními pořady Šest ran do klobouku, Dva z jednoho města, Manželský pětiboj nebo Česká tajenka.
  21:43

Známým se Pavel Lukeš stal zejména jako vedoucí oddělení soutěží v Československé televizi v osmdesátých letech.

Podílel se na vzniku soutěží Den plných her, Dva z jednoho města, Šest ran do klobouku, Manželský pětiboj, Všechno nebo nic, Buď anebo, Česká tajenka. Přestože jeho pořady patřily k nejsledovanějším, Československá televize jej v roce 1987 ze svých služeb propustila.

Po výpovědi vytvořil kočovnou skupinu a s pořadem Šest ran do klobouku objížděli republiku. Po vzniku komerčních televizí byl o jeho služby znovu velký zájem. Avšak opětovný rozjezd televizní kariéry mu zarazila rakovina.

„Byl problém s tím, že už předtím jsem si vypěstoval trojnásobný bypass a nikdo netušil, jak to srdce bude reagovat při další narkóze a další operaci. Lékařka mi ale řekla, že na operaci musím, jinak mám před sebou dva tři měsíce života,“ vzpomínal v rozhovoru pro Blesk.cz Lukeš. Nemoc tehdy porazil.

Úmrtí bývalého moderátora oznámilo Rádio Impuls v pondělí večer na Facebooku, bez příčiny nebo bližších podrobností.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...