Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Zimní festival malých nakladatelů Knihex bude letos ve Studiu Alta

Kultura

  14:00
PRAHA - Přehlídka knižních novinek Knihex je už tradičně místem setkání nakladatelů a čtenářů malých nakladatelství. Počtvrté se uskuteční v zimě, a to o víkendu 3. a 4. prosince v prostoru Studia ALTA v pražských Holešovicích.

Knihex ve Studiu Alta, 2015. foto: Knihex

Podle pořadatelů chce Knihex zvýšit povědomí o malých a menších nakladatelích a jejich produkci, umožnit jim zpětnou vazbu od čtenářů – a v důsledku je tedy i podpořit k vydávání dalších knih. A naopak čtenářům pomáhá objevovat „nové světy“.

Na jarmarku budou mít své stánky například nakladatelství Akropolis, Archiv výtvarného umění, Baobab, běžíliška, Brody, Burian a Tichák, Bylo nebylo, FUD UJEP, GplusG, H&H, HOST, Knihovna Václava Havla, Labyrint & Raketa, Lipnik, MAKE*detail, Malvern, Meander,, N AMU, NAVU, NaPOLI, NFA, Nová beseda, OIKOYMENH, OneHotBook, Paper Jam, Paseka, Pražská scéna, Revolver Revue, RUBATO, Runa, Studio Hrdinů, 65. pole, UMPRUM, Verzone, Volvox Globator, wo-men a další.

Program je připraven i pro malé návštěvníky. Knihex ve Studiu Alta, 2015.

Kromě toho bude celý den probíhat také doprovodný program – např. knihvazačská, linorytová nebo lichožroutí dílna, autorská čtení, křty, divadlo, hudba. Chybět nebude ani občerstvení. Součástí Knihexu je i antikvární stánek, kam můžou lidé přinést knihy, které už nechtějí, a jiné zase získat. Návštěvníci tedy kromě prohlížení a nakupování knih můžou zabavit sebe i své děti, posedět, prostě strávit inspirativní víkend.

Letos se zimní edice přehlídky koná stejně jako loni ve Studiu ALTA, multikulturním centru se zaměřením na současný tanec. Ve čtyřech industriálních halách v Holešovicích se na ploše téměř 1 800 m2 nachází divadlo, dvě zkušebny pro umělecký výzkum a tvořivé workshopy, ateliéry i sdílené kanceláře.

Knihex ve Studiu Alta, 2015.

Autor: