Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zůstaň vzhůru a přežiješ. Představitel Freddyho z Noční můry v Elm Street uvede na trh vlastní silnou kávu

Kultura

  18:00
LOS ANGELES - V hororové sérii Noční můra z Elm Street stihne strašlivá smrt toho, kdo pošetile usne. Americký herec Robert Englund, představitel maniakálního vraha Freddyho Kruegera, dal hlavu dohromady s pražírnou Dead Sled Coffee a společně přicházejí s kávou, po níž člověka podobný osud pravděpodobně nečeká. Zatím ale není jasné, kdy výrobek poputuje do obchodů.

Hororový padouch Freddie Krueger. foto: New Line Cinema

Nízkorozpočtový horor Noční můra z Elm Street (1984) se stal poměrně nečekaně úspěšným hitem. Příběh se odehrává v Ohiu a Robert Englund v něm hraje bývalého vraha dětí, který je za své činy upálen. Jenže Freddy se začne v démonické podobě objevovat i v nočních můrách obyvatel městečka. Koho zabije ve snu, ten zemře i ve skutečnosti. Ve filmu také debutoval v té době neznámý herec Johnny Depp, jenž si zahrál jednu z obětí. 

Hororový padouch Freddie Krueger.
Hororový padouch Freddie Krueger.

Pražírna Dead Sled Coffee s hercem plánovala novou značku již nějakou dobu. „Několik posledních měsíců jsme Robertovi posílali naše již existující kávy, ale i novinky, s nimiž teprve chceme přijít na trh. Spolupráce s ním byla úžasná,“ píše společnost na svém webu.

Na kávu na sociálních sítích upozorňoval i sám Englund, který o ni ve stylu své nejznámější postavy prohlásil, že „je tak silná, že po ni člověk neusne“. 

Pražírna Dead Sled již dříve spolupracovala například i se známou punkovou kapelou The Toasters. Ve svých produktech ocenila například Drákulu a jeho nejznámějšího představitele, maďarského herce Bélu Lugosiho. 

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...