Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Džíny pro zeštíhlení se staly realitou. Na diety tak můžete zapomenout

Věda

  7:00
PAŘÍŽ - Ve všech koncích světa a v každém věku tvoří džíny základ oblečení. Výrobci se je proto snaží stále inovovat a uvádějí na trh "kosmetické" džíny, které mají hydratovat pokožku nohou či zeštíhlovat. V nabídce nechybí ani džíny antibakteriální.

Dámské džíny foto: Shutterstock

Informace uvedla agentura AFP.

V Paříži se minulý týden sešli desítky výrobců džínů od Indie, přes Maroko po Itálii, na mezinárodním salonu Denim by Premiere vision. Přijeli představit zákazníkům džíny pret-a-porter, jejich poslední inovace, ať už jde o nový, ekologičtější způsob výroby, nové barvy či nové nápady...

Španělský výrobce Tavex vytvořil Denim therapy, džíny, které mají zlepšovat krevní oběh. "Na první pohled vypadají džíny docela normálně, ale v konečné úpravě jsme aplikovali biokeramické vlákno, které působí na infračervené záření lidského těla, stimuluje oběhový systém a posiluje tělesný metabolismus," vysvětluje ředitel marketingu této firmy David Bardin. Jde o materiál získaný z prášku vulkanického původu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Zatím ještě nemáme rozsáhlejší lékařské studie, ale tento materiál používají někteří přední sportovci," dodává.

Pro lepší krevní oběh a pocit pohodlí používá Tavex na některých džínech "bambusové uhlí". Španělská společnost rovněž začala vyrábět džíny s úpravou s použitím aloe vera k hydrataci pokožky.

Tavex zákazníkům zaručuje, že si džíny udrží do 20 vyprání svou hydratační schopnost a do 30 vyprání schopnost zlepšovat krevní oběh, vysvětluje David Bardin.

Diety už nebudou třeba

Jiní výrobci "nabízejí džíny s kofeinem, které masírují nohy a působí proti celulitidě", uvádí módní expertka Pascaline Wilhelmová, která s pořádáním salonu pomáhá. "Otázka zní takto: mohou se kosmetické inovace přizpůsobit džínům?" říká.

Turecký výrobce Isko se pyšní tím, že vyrábí džíny, které pomáhají ženám nohy zeštíhlet. Některé jeho strečové džíny mají schopnost masírovat. "Ženy chtějí mít nohy delší, štíhlejší, hezčí hýždě. S našimi džínami to je možné, tukové polštářky zmizí," tvrdí šéf marketingu Iska Sultan Baykal.

Ujišťuje, že džíny jsou pohodlné, jako "druhá kůže" a že časem neztrácejí své tvary.

Džíny, které nemusíte 8 měsíců prát

Pákistánský vystavovatel Soorty představil antibakteriální džíny, které nemusejí být učeny jen pro úzkostlivě čistotné zákazníky. "Na univerzitě nemají studenti čas, aby si své džíny prali. Antibakteriální džíny mohou nosit osm měsíců, aniž by je museli vyprat," uvádí zástupce firmy Levent Korkmazer.

"Džíny zůstávají dlouho čisté, vůbec nepáchnou," zdůrazňuje a dodává, že za svůj čistý vzhled vděčí částicím stříbra.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat