Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

CERN hledá zaměstnance na českých vysokých školách a institucích

Věda

  7:00
PRAHA - Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN) v Ženevě hledá nové zaměstnance na českých vysokých školách a v českých vědeckých institucích.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek foto: Stefan Siba

Pracovní příležitosti představí v úterý 23. října na pražské Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického (ČVUT) na semináři pro zájemce s technickým a technologickým odborným potenciálem. K dispozici jsou ale i pracovní místa pro administrativní pracovníky.

Na semináři vystoupí ředitelka lidských zdrojů CERN Agnes Jakabová, zaměstnanec CERN David Bělohrad a účastník Fellowship programu Jan Bláha.

Čtete dále

"Účastníci semináře budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s pracovními podmínkami a pracovním prostředím v CERN a navázat kontakt přímo s odbornicí pověřenou náborem lidských zdrojů, pokud budou mít zájem se o zaměstnání na tomto špičkovém pracovišti ucházet," uvedl prorektor pro vědu a výzkum ČVUT v Praze Vojtěch Petráček.

CERN je jedním z největších a nejrespektovanějších center pro základní fyzikální vědecký výzkum. V CERNU jsou největší a nejvýkonnější urychlovače částic a detektory na světě. Organizace byla založena v roce 1954 a stala se jedním z prvních společných vědeckých podniků v Evropě. Nyní jsou do tohoto projektu zapojeny dvě desítky států včetně Česka.

Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat