Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dubnový YOP je tady!

Věda

  6:00
Víte, že čeští senioři jsou na tom s dovednostmi okolo mobilů docela dobře? Dorazila móda dotykových displejů, recenzujeme takové telefony a věnujeme se tomuto trendu. Moleskine – obyčejnému zápisníku se i v záplavě elektroniky daří. A mnoho dalších článků.

Dubnový Yop! foto: YopReprofoto

TÉMA

Jak rozumíme mobilům?
Číst, psát, to umíme ze školy. Kdo nás ale naučí zacházet s mobilem? S funkcemi rostou nároky na uživatele, víte, co všechno dokáže třeba váš mobil? Nepohrdejme manuály, lze je použít chytře. A jak vlastně rozumí mobilům ti nejmladší a ti nejstarší?

dubnový YOP

RECENZE


Samsung U900 Soul
Bez dotykového displeje to už nepůjde. To si řekli u Samsungu a přemýšleli, jak dotykový displej naroubovat na klasický vysouvací mobil. Konstruktéři se neodvážili použít celý dotykový displej, a tak připravili druhý dotykový displej jako náhražku navigační klávesy.

dubnový YOP

Další mobily v čísle
LG KF600 Venus
HTC S730 Wings
HTC Touch Cruise
LG KG275
Nokia 1200

dubnový YOP

Asus EEE PC Surf
Notebooky existují v mnoha velikostech a s různým zaměřením. Asus EEE PC Surf byl připraven pro ty, kteří chtějí maličký notebook. Zvládne základní úkony a práci na internetu. Na rozdíl od podobných přístrojů, kde menší rozměry znamenají vyšší cenu, je tento celkem levný.

dubnový YOP


Příslušenství, které nemá každý…


Představíme vám kvalitní příslušenství, které rozšíří možnosti vašeho mobilu. Bluetooth  reproduktory Parrot Boombox mají velice kvalitní zvuk a hlasitý přednes. Nokia CK-15W je určena pro komfortní telefonování za volantem. Sluchátko Jabra BT3030 můžeme považovat za mobilní šperk a Nokia BH 604 vás zajme. Zajme ve světě hudby.

dubnový YOP


AUDIO&VIDEO


Elektronické knihy nastupují
Čtečky elektronických knih, takzvané e-booky, se pomalu dostávají mezi čtenáře. Místo těžké papírové bichle budete nosit v kapse lehounké desky, které skrývají stovky románů. Představíme vám také první oficiálně dováženou čtečku Bookeen Cybook-Gen3.

dubnový YOP

Test MP4 přehrávačů
V názvu testovaných přístrojů je kromě zkratky MP3 také MP4. A co to znamená? Přehrávají hudbu, ale i filmy. Otestovali jsme pět nejzajímavějších přehrávačů, které jsou momentálně na trhu: Verszo Ramos RM 970, Verszo Oppo S5, Creative ZEN, Samsung P2, Sansa View.

dubnový YOP

HD ready – vysoké rozlišení
Audiovizuální zábava vstupuje do nového věku. Hlavním pojmem této epochy bude vysoce kvalitní video. HD (High Definition čili vysoké rozlišení) se začíná rozmáhat jak v oblasti televizního vysílání, tak filmové distribuce. Co přináší? Především dokonale detailní a ostrý obraz, který překonává DVD či běžné digitální vysílání. A jelikož se HD stává konečně aktuálním také v České republice, zařazujeme do YOPu novou rubriku zaměřenou právě na vysoké rozlišení a vše kolem něj.

dubnový YOP


NOVÁ MÉDIA

Moleskine – když legenda prodává…
Černé desky, přes ně gumička a ze stránek vykukující látková záložka. Zápisníky značky Moleskine poznáte i na dálku. Jsou jedinečné a čím dál populárnější. Jejich kouzlu se podléhá velice snadno, prostě vás chytnou. A nepustí. Ač staré, jsou z nich dnes také taková „nová média“.

dubnový YOP


JAVA HRY


XIII 2: Skrytá identita – Agenti, kam se podíváš 
Bylo, nebylo… Za dob, kdy se terorismus trestal smrtí a agenti pořádkových sil měli speciální výcvik, aby mohli čelit i několikanásobné přesile, se jedna agentka naštvala na svého kolegu. Přeskočilo jí a dala se na scestí. A jak to dopadlo? Tak to nechal autor hry na vás.

dubnový YOP

… a recenze dalších Java her a další pravidelné rubriky…

Takhle vybral… Dan Bárta

Číslo uzavřeme tipy na elektroniku, se kterou je spokojený zpěvák Dan Bárta.dubnový YOP

Autor: