Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak volat levěji ze zahraničí?

Evropa

  6:00
V České republice lze zakoupit ICQ SIM kartu, s níž vás zahraniční hovory a textové zprávy vyjdou levněji než s běžnými tuzemskými tarify. Přečtěte si praktické zkušenosti s touto službou.

Ilustrační foto. foto: NokiaReprofoto

Za ICQ SIM kartou stojí kromě společnosti provozující instant messaging také firma United Mobile, která už na českém trhu působí téměř 2 roky. Společnost United Mobile není na poli telekomunikací žádným nováčkem – své služby nabízí po celém světě již od roku 2002. United Mobile je licencovaný provozovatel mobilní virtuální sítě a poskytuje celosvětové hlasové služby prostřednictvím vlastní síťové infrastruktury a předplacených SIM karet. United Mobile pracuje pod křídly lichtenštejnského operátora Mobilkom a používá jeho SIM karty s mezinárodní předvolbou +423. Ta se vztahuje i na nové ICQ SIM karty.

Pro získání předplacené ICQ SIM karty se musíte nejprve registrovat na stránkách www.icqsim.com, odkud si ji lze objednat, přičemž na výběr máte ze 2 variant kreditu: 10 a 20 eur. Za nic jiného už neplatíte a SIM karta během několika dní přijde zdarma na vámi zadanou adresu. Ještě než novou SIMku vložíte do telefonu, je potřeba ji na výše uvedených stránkách pod svým uživatelským účtem aktivovat, což nezabere více než 5 minut. Všechny potřebné údaje – telefonní číslo, identifikační kód či PIN – jsou uvedeny na přiložené kartičce. Podmínkou je pouze to, aby váš mobil nebyl blokovaný. Registrace a následná aktivace je nutná z toho důvodu, že přímo na stránkách budete moci sledovat výpis uskutečněných hovorů/odeslaných esemesek a dobíjet kredit. SIM karta je platná po dobu 9 měsíců od prvního použití.

Call activity

Pokud cestujete do zahraničí, odkud častěji voláte, s ICQ SIM kartou můžete výrazně ušetřit. Z většiny evropských zemí (pásmo 1) vás totiž minuta hovoru bude stát v přepočtu jen 7,25 Kč. Účtuje se každá započatá minuta a k celkové částce je ještě nutné připočítat jednorázový sestavovací poplatek v hodnotě 6,25 Kč. V druhé oblasti, kam spadá zbytek Evropy a většina hojně navštěvovaných mimoevropských destinací, přijde minuta roamingového hovoru na necelých 15 Kč. Příchozí hovory jsou v oblastech 1 a 2 zdarma. Srovnání s regulovanými cenami u eurotarifů našich operátorů si můžete udělat z následujících tabulek. Obzvláště cena za odeslání esemesky 4,75 Kč je velmi sympatická. Mnoho peněz nevydáte ani při datování v roamingu – za 0,39 eura (9,75 Kč) můžete přenést až 333 KB dat (1 KB/ 0,03 Kč), což je zároveň nejmenší fakturovaná částka. Možnost datování se však omezuje pouze na několik evropských zemí a konkrétní mobilní sítě.

Možná si říkáte, jak je možné, že se SIM kartou nějakého lichtenštejnského operátora lze volat v rámci roamingu do ČR mnohem levněji než od našich operátorů a za příchozí hovory se nic neplatí. Důvod je jednoduchý, neboť v tomto případě vše zaplatí protistrana. Musíte brát v úvahu fakt, že pokud vám na ICQ SIM kartu s předvolbou +423 bude někdo volat, naúčtuje mu operátor mezinárodní hovor, který stojí mnohem více (viz tabulka), kdežto při telefonátu na tuzemské číslo by se platila standardní vnitrostátní sazba.

Srovnání ICQ SIM karty a Eurotarifu při volání v EU

Odchozí volání (min) Příchozí volání (min SMS
O2 13,10 Kč 6,25 Kč 10-11,90 Kč
T-Mobile 13,09 Kč 6,19 Kč 5,95-9,52 Kč
Vodafone 12,90 Kč 6,20 Kč 8,53 Kč
ICQ SIM 0,29 eura (7,25 Kč)* zdarma 0,19 eura (4,75 Kč)
* sestavovací poplatek – 0,25 eura (6,25 Kč)


Ceny volání a SMS na ICQ SIM kartu (číslo s předvolbou +423)

   O2  T-Mobile  Vodafone
 Minuta hovoru   22,61 Kč  22,61-28,56 Kč  9,50 Kč
 SMS   5,00 Kč  dle tarifu  1,19 Kč


Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!