Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidové noviny vyhlásily stipendium, přihlaste se

Věda

  15:31
Máte poslední možnost přihlásit svou seminární, diplomovou či jinou absolventskou práci na téma Vliv médií na současnou českou společnost a vyhrát od Lidových novin stipendium.
Studentka v knihovně (ilustrační foto)

Studentka v knihovně (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Lidové noviny letos slaví 120 let od svého vzniku. U příležitosti oslav vyhlásily pro studenty a absolventy vysokých škol stipendium. To může získat autor nejlepší seminární, diplomové či jiné absolventské práce na téma Vliv médií na současnou českou společnost. Text musí mít rozsah nejméně 30 normostran a musí být napsaný v posledních letech, konkrétně od roku 2008. Nemusí být ale obhájen. Šance poslat svoji práci máte už pouze do 15. září 2013.

Už dnes je v redakci dvacet materiálů, které dorazily z Karlovy univerzity, Masarykovy univerzity, Univerzity Palackého či Jihočeské univerzity. Jejich názvy napovídají, že zadání je vnímáno dosti široce. Najdeme tu například téma Média a senioři, Vliv médií na postoj české společnosti vůči menšinám či práci o revitalizaci seriálu Třicet případů majora Zemana.

Zaslané texty bude hodnotit odborná porota ve složení: psychiatr Cyril Höschl, sociolog Ivo Možný, vedoucí katedry žurnalistiky na UK Barbora Osvaldová, šéfredaktor LN Dalibor Balšínek, vedoucí přílohy LN Akademie Radka Kvačková a komentátor LN Martin Zvěřina.

Autor vítězné práce získá finanční částku ve výši 35 000 Kč. Druhé místo bude honorováno sumou 10 000 Kč, třetí pak částkou 5 000 Kč. Stipendium lze použít na libovolné účely. Slavnostní vyhlášení je naplánované na říjen 2013. Vítězná práce bude otištěna v rámci mimořádného vydání Lidových novin.

Práce zasílejte na stipendium@lidovky.cz nebo poštou na MAFRA a.s., Ilona Proboštová, Karla Engliše 11, Praha 5.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat