Neděle 7. srpna 2022, svátek má Lada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidové noviny vyhlásily stipendium, přihlaste se

Věda

  15:31
Máte poslední možnost přihlásit svou seminární, diplomovou či jinou absolventskou práci na téma Vliv médií na současnou českou společnost a vyhrát od Lidových novin stipendium.
Studentka v knihovně (ilustrační foto)

Studentka v knihovně (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Lidové noviny letos slaví 120 let od svého vzniku. U příležitosti oslav vyhlásily pro studenty a absolventy vysokých škol stipendium. To může získat autor nejlepší seminární, diplomové či jiné absolventské práce na téma Vliv médií na současnou českou společnost. Text musí mít rozsah nejméně 30 normostran a musí být napsaný v posledních letech, konkrétně od roku 2008. Nemusí být ale obhájen. Šance poslat svoji práci máte už pouze do 15. září 2013.

Už dnes je v redakci dvacet materiálů, které dorazily z Karlovy univerzity, Masarykovy univerzity, Univerzity Palackého či Jihočeské univerzity. Jejich názvy napovídají, že zadání je vnímáno dosti široce. Najdeme tu například téma Média a senioři, Vliv médií na postoj české společnosti vůči menšinám či práci o revitalizaci seriálu Třicet případů majora Zemana.

Zaslané texty bude hodnotit odborná porota ve složení: psychiatr Cyril Höschl, sociolog Ivo Možný, vedoucí katedry žurnalistiky na UK Barbora Osvaldová, šéfredaktor LN Dalibor Balšínek, vedoucí přílohy LN Akademie Radka Kvačková a komentátor LN Martin Zvěřina.

Autor vítězné práce získá finanční částku ve výši 35 000 Kč. Druhé místo bude honorováno sumou 10 000 Kč, třetí pak částkou 5 000 Kč. Stipendium lze použít na libovolné účely. Slavnostní vyhlášení je naplánované na říjen 2013. Vítězná práce bude otištěna v rámci mimořádného vydání Lidových novin.

Práce zasílejte na stipendium@lidovky.cz nebo poštou na MAFRA a.s., Ilona Proboštová, Karla Engliše 11, Praha 5.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat