Pondělí 17. května 2021svátek má Aneta 14 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Orientace > Věda

Šestice nových tarifů O2 Neon

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Fujitsu-SiemensReprofoto

Od 15. května 2008 nabídne Telefónica O2 svým zákazníkům 6 nových tarifů Neon, které nahradí ty stávající minutové (Bronz, Silver, apod.). Společný prvkem nové nabídky je bonus ve formě neomezeného volání a/nebo SMS.

O2 přichází s novou koncepcí mobilních tarifů. Každý zákazník totiž dostane kromě volných jednotek také možnost víkendového volání do vlastní sítě v rámci paušálního poplatku, u nejvyšší varianty bude dokonce možné hovořit neomezeně bez ohledu na čas a síť.

Na rozdíl od různých akčních nabídek jsou výhody poskytované v rámci tarifu jeho standardní součástí. Zákazníci se tedy nemusí bát, že po uplynutí určité doby o tyto výhody přijdou nebo za ně budou platit něco navíc. Čerpat je mohou kdykoliv, i v případě, že ještě nevyužili všechny své volné jednotky.

S = 300, XXL = 3900
Operátor se při pojmenování tarifů inspiroval u velikostí oblečení – nejlevnější verze nese označení S, nejdražší pak XXL. Výjimkou je pouze tarif Neon SMS, který se také od ostatních liší v tom, že v sobě nezahrnuje žádný typ neomezeného volání. Esemeskový tarif Neon SMS přijde na 300 korun, za kterých získáte 250 volných textovek do všech tuzemských sítí a o víkendech budete moci do vlastní sítě posílat SMS i MMS zdarma. V ostatních případech za jednu textovku zaplatíte 1 korunu, cena MMS byla stanovena na příjemných 5,90 Kč a je jednotná i pro všechny ostatní nové tarify.

Se stejným měsíčním paušálem 300 Kč také počítejte při volbě tarifu Neon S, k němuž operátor dává 40 volných minut a víkendové hovory do vlastní sítě zdarma. Totožná je rovněž cena za minutu hovoru 5,50 Kč nad rámec volných minut a do ostatních sítí. Za jednu SMSku vám stejně jako u vyšších tarifů O2 naúčtuje 1,50 Kč.

O2 Neon M za měsíční poplatek 450 Kč je kombinací předchozích dvou tarifů, co se zvýhodnění týče. Dále obsahuje 80 volných minut do všech sítí a cena za minutu hovoru byla stanovena na 4,90 Kč. Tarif Neon L umožní volání ve vlastní síti o víkendech a mimo špičku (pracovní dny od 19:00 – 07:00) zdarma, k dispozici bude 120 volných minut. Paušál byl stanoven na 650 Kč.

Pokud vaše hovory směřují ve většině případů do sítě O2, pak právě pro vás bude Neon XL. Ten totiž poskytne vyjma 400 volných minut i neomezené volání v rámci sítě O2  kdykoliv. Budete se muset ovšem smířit s tím, že vám každý měsíc z účtu zmizí nejméně 2000 Kč.

Nejvyšší tarif Neon XXL má v Česku prvenství. Kromě toho, že jde vůbec o nejdražší tarif na trhu, nabídne neomezené volání v tom pravém slova smyslu – volat budete moci v libovolnou dobu a do všech tuzemských sítí, aniž byste cokoliv zaplatili nad rámec 3900Kč paušálu.

Příliš velká ale
Abyste si mohli některý z nových tarifů Neon aktivovat, musíte s operátorem uzavřít smlouvu na 2 roky. Pokud byste se rozhodli pro dotovaný telefon za zvýhodněnou cenu nebo byste raději chtěli smlouvu na dobu neurčitou, bude vám zřízena varianta Basic, která poskytnutou výhodu u jednotlivých tarifů redukuje pouze na jedno vybrané číslo. To sice bude možné každý měsíc jednou zdarma změnit, přesto je ale toto omezení poněkud drastické.

Další velkým mínusem je zavedení pro zákazníka nevýhodného systému účtování 60 + 60, tedy platba každé započaté minuty, což v praxi znamená, že je úplně jedno, jestli například bude váš odchozí hovor trvat 61 nebo 120 vteřin, v obou případech zaplatíte stejně.

Tarif O2 Neon SMS S M L XL XXL
Výhoda Víkend. SMS/MMS v O2 Víkend. volání v O2 Víkend. volání +SMS/MMS v O2 Volání v O2 celý víkend a mimo špičku Nonstop volání v O2 Nonstop volání do  všech sítí
Volné jednotky 250 SMS 40 min. 80 min. 120 mi. 400 min. -
Paušál 300 Kč 300 Kč 450 Kč 600 Kč 2000 Kč 3900 Kč
Minuta volání 5,50 Kč 5,50 Kč 4,90 Kč 4,90 Kč 3,90 Kč 0,00 Kč
SMS 1 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč
MMS 5,90 Kč 5,90 Kč 5,90 Kč 5,90 Kč 5,90 Kč 5,90 Kč

 

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Soutěž: Vyhrajte s námi dietní plán na míru a zhubněte do plavek
Soutěž: Vyhrajte s námi dietní plán na míru a zhubněte do plavek

Léto se blíží a je nejvyšší čas myslet na svou linii. Pohyb sám o sobě nestačí, důležitý je také správně sestavený jídelníček. Proto jsme pro vás...