Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Telefónica O2 mění způsob účtování mobilních dat

Věda

  11:43
Telefónica O2 zavádí od 1. srpna 2009 nový způsob účtování mobilních dat, kdy namísto počtu stažených jednotek bude zpoplatněna délka stahování. Nový systém bude platný pro všechny nefiremní zákazníky.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. foto: Sony EricssonReprofoto

Společnost tento krok obhajuje zjednodušením systému účtování. Zákazníci, kteří budou chtít využívat internet v mobilu, totiž zaplatí jednorázový poplatek 20 korun za 10 minut stahovaní bez ohledu na množství přenesených dat. Desetiminutový blok je aktivován datovým přenosem. Během tohoto bloku může zákazník stahovat nepřetržitě, ale má také možnost stahování dat přerušit.

Podle operátora vyjde surfování na internetu levněji než doposud, kdy se platilo 0,06 Kč za jeden přenesený kilobajt. S tím ovšem nelze tak úplně souhlasit, respektive v mnoha případech se může nový systém účtování značně prodražit. Jako příklad lze jmenovat mobilní e-mail, u něhož je nastaveno stahování dat v pravidelném intervalu, nebo komunikace prostřednictvím instant messagingu (ICQ apod.). Zákazníky využívající tyto služby chce zřejmě operátor přinutit k aktivaci datového balíčku s neomezeným internetem v mobilu, za který paušální zákazníci zaplatí 150 korun měsíčně a majitelé předplacených karet 40 korun týdně.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!