Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Itálii objevili fosilie prehistorických slonů

Věda

  7:00
ŘÍM - Fosilie prehistorických slonů datované do doby před 100 000 lety objevili italští paleontologové v oblasti Maremmy v jihozápadním cípu italského Toskánska.
Archeologové (ilustrační foto)

Archeologové (ilustrační foto) foto: ČTK

Na základě jejich oznámení o tom informovala agentura ANSA. Pozůstatky zástupců druhu elephas antiquus byly nalezeny společně s předměty, které kdysi patřili jejich lovcům - pravěkým lidem. Dále tu byly odkryty také kosti dalších pravěkých zvířat, informoval italský server ilpuntontc.com.

ČTĚTE TAKÉ:

V této lokalitě se zachoval archeologický záznam o lidské přítomnosti z poměrně dlouhého období. Poslední objevená vrstva spadá do středního paleolitu a obsahuje asi 3500 položek, převážně kamenných nástrojů a pozůstatků dřevěných nástrojů. Badatelé celou kolekci shromažďovali během několikaměsíčního výzkumu od března.

Již v pravěku byly v této oblasti termální prameny, jak lze vyčíst z dochovaných sedimentů. Takováto místa byla pravěkými lidmi vyhledávána.

Kosterní pozůstatky prehistorických slonů byly nalezeny například také v Bilzingslebenu v Německu, na Kypru, v Japonsku, na Sicílii, na Maltě a také v Anglii. Tento živočišný druh začal vymírat přibližně před 30 000 lety, důvodem byla pravděpodobně příliš silná konkurence ze strany mamutů. hro mik Seznam odkazů:

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...