Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Itálii objevili fosilie prehistorických slonů

Věda

  7:00
ŘÍM - Fosilie prehistorických slonů datované do doby před 100 000 lety objevili italští paleontologové v oblasti Maremmy v jihozápadním cípu italského Toskánska.
Archeologové (ilustrační foto)

Archeologové (ilustrační foto) foto: ČTK

Na základě jejich oznámení o tom informovala agentura ANSA. Pozůstatky zástupců druhu elephas antiquus byly nalezeny společně s předměty, které kdysi patřili jejich lovcům - pravěkým lidem. Dále tu byly odkryty také kosti dalších pravěkých zvířat, informoval italský server ilpuntontc.com.

ČTĚTE TAKÉ:

V této lokalitě se zachoval archeologický záznam o lidské přítomnosti z poměrně dlouhého období. Poslední objevená vrstva spadá do středního paleolitu a obsahuje asi 3500 položek, převážně kamenných nástrojů a pozůstatků dřevěných nástrojů. Badatelé celou kolekci shromažďovali během několikaměsíčního výzkumu od března.

Již v pravěku byly v této oblasti termální prameny, jak lze vyčíst z dochovaných sedimentů. Takováto místa byla pravěkými lidmi vyhledávána.

Kosterní pozůstatky prehistorických slonů byly nalezeny například také v Bilzingslebenu v Německu, na Kypru, v Japonsku, na Sicílii, na Maltě a také v Anglii. Tento živočišný druh začal vymírat přibližně před 30 000 lety, důvodem byla pravděpodobně příliš silná konkurence ze strany mamutů. hro mik Seznam odkazů:

Autoři: ,