Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Itálii objevili fosilie prehistorických slonů

Věda

  7:00
ŘÍM - Fosilie prehistorických slonů datované do doby před 100 000 lety objevili italští paleontologové v oblasti Maremmy v jihozápadním cípu italského Toskánska.
Archeologové (ilustrační foto)

Archeologové (ilustrační foto) foto: ČTK

Na základě jejich oznámení o tom informovala agentura ANSA. Pozůstatky zástupců druhu elephas antiquus byly nalezeny společně s předměty, které kdysi patřili jejich lovcům - pravěkým lidem. Dále tu byly odkryty také kosti dalších pravěkých zvířat, informoval italský server ilpuntontc.com.

ČTĚTE TAKÉ:

V této lokalitě se zachoval archeologický záznam o lidské přítomnosti z poměrně dlouhého období. Poslední objevená vrstva spadá do středního paleolitu a obsahuje asi 3500 položek, převážně kamenných nástrojů a pozůstatků dřevěných nástrojů. Badatelé celou kolekci shromažďovali během několikaměsíčního výzkumu od března.

Již v pravěku byly v této oblasti termální prameny, jak lze vyčíst z dochovaných sedimentů. Takováto místa byla pravěkými lidmi vyhledávána.

Kosterní pozůstatky prehistorických slonů byly nalezeny například také v Bilzingslebenu v Německu, na Kypru, v Japonsku, na Sicílii, na Maltě a také v Anglii. Tento živočišný druh začal vymírat přibližně před 30 000 lety, důvodem byla pravděpodobně příliš silná konkurence ze strany mamutů. hro mik Seznam odkazů:

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!