Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Windows 7: přehled edicí

Věda

  11:40
Microsoft zveřejnil, v jakých různých edicích bude nabízet svůj nový operační systém Windows 7. Čekalo se jisté zpřehlednění od dob Vista, to však ale nepřišlo.

Windows 7. foto: MicrosoftReprofoto

Nový operační systém totiž bude nabízen v šesti různých licencích. První dvě – Starter Edition a Home Basic budou určeny pouze pro rozvojové trhy. Nenajdeme v nich žádné pokročilé prvky, včetně grafického rozhraní Aero. Tyto edice tak budou optimalizovány pro běh na slabších počítačích a výhledově se s nimi počítá v segmentu subnotebooků.

Celosvětově pak budou nabízeny edice Home Premium určená pro domácnosti a Professional pro firmy. Ty nabídnou Aero, dotykové ovládání, možnost vytvoření Domácí skupiny, Windows Media Center a možnost tvorby DVD. Firemní edice krom toho navíc nabídne funkce jako připojení do domény, ovládání skrze vzdálenou plochu, dokáže využití EFS nebo centrum mobilních zařízení.

Poslední dvě edice Enterprise a Ultimate pak nabídnou i pokročilé šifrovací nástroje nebo snazší správu prostřednictvím sítí, například bootování ze vzdálených disků. Enterprise přitom bude určena pouze velkoodběratelům, Ultimate se naopak hodí jak pro domácí, tak firemní využití.

Microsoft prozatím nezveřejnil ceny svého nového operačního systému, předpokládá se však, že budou stejné jako u odpovídajících edicí Windows Vista.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!