Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Pardubice se na Spartu vytáhly

UTKÁNÍ KOLA

Čtyři kola museli pardubičtí hokejisté čekat na tři body, Pražané naopak po stejném počtu zápasů vyšli poprvé bodově naprázdno.

Pardubice – Sparta 4:2

PARDUBICE Na první gól se nečekalo dlouho. Již v 6. minutě zafungovala spolupráce Kratěna-Broš, po jejichž souhře se hosté dostali do vedení. Moeller však záhy dokázal srovnat krok, když Rákos o dvě minuty později usměrnil Kolářovu přihrávku za gólmana Pöpperleho.

Pražanům se povedl výtečně nástup do druhé třetiny. Po 137 sekundách skórovali v přesilovce, když Langhammer dorazil Ptáčkovu střelu od modré. Hosté ale nevedli ani půlminutu, protože kapitánu Snopkovi vyšlo nahození od modré čáry, které nešťastně tečoval sparťan Hanzlík.

Do vedení se Moeller dostal ve 29. minutě, kdy se ke střele od modré čáry dostal Píša a propálil vše včetně brankáře Sparty.

Definitivní klid na pardubické hokejky přinesla Ondřejova branka v 56. minutě po perfektním pasu od Cetkovského zpoza branky. Pro hráče s číslem73 to byla první trefa v této sezoně.

„Od druhé třetiny jsme změnili systém hry, dali jsme góly a náš výkon šel nahoru,“ radoval se trenér vítězů Jiří Seidl.

„Od začátku utkání se k nám štěstí otáčelo zády tím, že se nám zranil další hráč Kratěna,“ smutnil trenér Sparty Marian Jelínek. „Po jeho odchodu jsme neměli ani jednu formaci takovou, jakou bychom si představovali.“

Branky a nahrávky: 9. Rákos (Nakládal, Kolář), 23. Snopek (Divíšek), 29. Píša (Cetkovský), 56. Ondřej (Cetkovský) - 6. Broš (Kratěna), 23. Langhammer (Ptáček). Rozhodčí: Jeřábek - Křivský, Guth. Vyloučení: 7:12. Využití: 0:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0.

***

Hvězdy kola

1. Jaroslav Bednář (Slavia) – Fantom nájezdů opět úřadoval. Trefil se při nich třikrát.

2. Pavel Patera (Kladno) – Kladno posunul ke třem bodům dvěma góly a jednou přihrávkou.

3. Pavel Mojžíš (Znojmo) – Šikovný bek skóroval dvakrát.

Události kola

* Vítkovice opět padly.

Hadamczikův tým o víkendu dvakrát prohrál a ztratil kontakt s první příčkou.

* Slavia otočila zápas. Ještě dvanáct minut před koncem mistři prohrávali s Plzní 0:2, ale zápas nakonec zachránili v nájezdech.

14. HC Mountfield České Budějovice 21 5 2 2 12 53:69 21

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.