Pardubice udeřily v závěru

PARDUBICE Hokejisté Pardubic zdolali v předehrávce sedmého kola extraligy České Budějovice 2:1 a navázali na nedělní domácí výhru nad Třincem. Moeller dostal do vedení až v 58. minutě Jan Starý a při power play Mountfieldu pojistil náskok Michal Tvrdík. Jihočeši, obhájci vítězství v základní části, si připsali už pátou porážku v sezoně.

Pardubice – Č. Budějovice 2:1 V úvodní třetině včerejšího duelu se hrálo opatrně a šancí diváci moc neviděli. Ve druhé třetině už bylo možností více, ale vše podstatné se odehrálo až v posledních třech minutách utkání. V osmapadesáté minutě po Kolářově přihrávce vymetl levý horní roh Turkovy branky Starý. Hosté sáhli k power play, ale při ní zamířil z poloviny hřiště do prázdné branky Tvrdík. Jihočeši sice 32 sekund před koncem díky Vakovi vykřesali naději, ale svou dosavadní sbírku sedmi bodů už nedokázali rozšířit.

Spokojenější tak mohl být trenér domácího týmu Václav Sýkora. „Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme celý zápas aktivnější a útočnější,“ liboval si uznávaný odborník.

„Prohrát si utkání tři minuty před koncem, když celé mužstvo makalo a dřelo, to se mi těžko hodnotí. Bylo to vyrovnané utkání, šance byly na obou stranách. Rozhodla jedna individuální chyba našeho hráče,“ smutnil českobudějovický kouč Ernest Bokroš.

Branky a nahrávky: 58. Starý (Kolář), 59. Tvrdík - 60. Vak (Veselý, Vydarený). Rozhodčí: R. Svoboda - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 7000. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:1.