Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Philadelphia smetla Halákův Montreal

PHILADELPHIA Na vítězné vlně zůstávají naladěni v play off zámořské NHL hokejisté Philadelphie. Poté, co otočili sérii s Bostonem z 0:3 na 4:3, vstoupili úspěšně i do semifinálové bitvy s Montrealem a v prvním utkání svého soupeře rozstříleli 6:0.

„Po vítězném obratu v sedmém utkání proti Bostonu jsme samozřejmě hodně vysoko, ale nikdy bych nečekal, že můžeme předvést takový výkon,“ divil se útočník James van Riemsdyk, který vstřelil důležitý druhý gól třicet sekund po začátku druhé třetiny. „Snad nám tahle forma ještě nějakou chvíli vydrží.“

Letcům se podařilo odzbrojit největší oporu Montrealu v dosavadním průběhu play off brankáře Jaroslava Haláka. Slovenský gólman během třiceti minut inkasoval ze čtrnácti střel čtyři góly a v polovině zápasu ho v brance nahradil Carey Price.

Druhá semifinálová série mezi San Jose a Chicagem přinesla v úvodním utkání mnohem vyrovnanější souboj, z něhož nakonec vyšli úspěšně hosté, kteří vyhráli 2:1. Hlavním hrdinou utkání se stal finský brankář ve službách Blackhawks Antti Niemi, který zlikvidoval 44 z 45 střel Žraloků. „Byl to jeden z nejlepších výkonů mé kariéry,“ přiznal po utkání finský gólman.