Středa 8. května 2024, Den vítězství

Pixbo vyhrálo už pošesté

FLORBALOVÝ CZECH OPEN SKONČIL

PRAHA Bláznivá přestřelka plná zvratů – přesně takový byl vrchol 18. ročníku Czech Open, největšího mezinárodního turnaje ve florbalu. Před 5384 diváky v Tesla Areně přinesl střelecké galapředstavení švédských soků a drama do poslední chvíle. Pixbo Wallenstam nakonec zdolalo Sirius 10:9 po samostatných nájezdech a ovládlo turnaj pošesté v historii. Vítězové prohrávali po první třetině už 1:5 a 3:6, po vyrovnání na 6:6 znovu inkasovali rychlé dvě branky, pak však třemi góly získali v 59. minutě vedení 9:8. Jenže tři vteřiny před koncem základní hrací doby si po standardní situaci vynutil nájezdy Billy Nilsson. Loni Pixbo ztratilo finále s Dalenem v poslední vteřině, letos to nedopustilo a vyhrálo v nájezdech, které rozhodl Andreas Johansson. „V jednu chvíli už jsme neměli co ztratit, pak zase přišli o vedení tři vteřiny před koncem,“ řekl útočník Pixba Daniel Calebsson. „Byli jsme při nájezdech klidnější,“ dodal. Sirius na vítězství na Czech Open z roku 2008 nenavázal. „Začali jsme dobře, ale druhá třetina byla z naší strany hrozná a tam jsme zápas asi ztratili,“ litoval Billy Nilsson, který se trefil jako jediný ze svého týmu i v rozstřelu. V kategorii B mužů vyhrál Tatran Střešovice B, který zdolal Pensseli Sedät z Finska 4:3 po nájezdech. V nastavení skončilo i finále žen. Tam dominovaly florbalistky Herbadent SJM Praha 11 už popáté za sebou, když porazily švédský celek IBK Dalen 2:1.