Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Posily zastínil Jarolím

Fotbalisté Slavie zahájili ligové jaro vítězně, Plzeň je však v závěru potrápila

PRAHA Fotbaloví fanoušci vedoucí Slavie si oddechli. I přes odchody klíčových hráčů v zimní přestávce to klíčové zůstalo: Slavia góly střílet nezapomněla.

Slávisté dokonale využili zaváhání obou nejbližších pronásledovatelů v tabulce a po vítězství 3:2 nad Plzní zvýšili svůj náskok na devět bodů. Nepříjemnou zprávou však byl fakt, že se o vítězství museli strachovat do poslední minuty.

„Z vítězství mám radost, ale v posledních deseti minutách jsme si utkání zkomplikovali. Hrozilo vyrovnání,“ přiznal rozpačitě obránce Slavie David Hubáček, který s kapitánskou páskou zastoupil distancovaného kapitána Ericha Brabce.

Hrdinou dohrávky 17. kola se stal záložník Marek Jarolím, který vstřelil všechny tři góly a výrazně ulehčil „nové“ Slavii cestu za úspěšným vykročením do druhé části soutěže. Tým kouče Karla Jarolíma nastoupil v sestavě, která jen na třech postech připomínala tu z podzimu, na hřišti navíc nechyběly ani tři zimní posily. Z nich jasně vyčníval útočník Pavel Fort. Byl to právě on, kdo ve 13. minutě založil akci, na jejímž konci byla tvrdá střela Jarolíma z hranice pokutového území a první branka utkání. „Nechali jsme se ukolébat začátkem, a pak Slavia během deseti minut rozhodla utkání,“ zlobil se plzeňský kouč Pavel Vrba.

Souhra domácího týmu měla k ideálu hodně daleko, ale sebevědomí, které Slavii zdobilo na podzim, mu nechybělo. Tlak domácích přinášel před plzeňskou brankou dost šancí na to, aby zkažené přihrávky nemusely slávisty mrzet.

Plzeň začala hrát až na konci Zvlášť když Jarolím jen šest minut po své první trefě přidal ze stejného místa druhý gól a v polovině druhé půle přibrzdil procitnutí Západočechů proměněnou penaltou. Jenže ne natrvalo.

Osmdesát minut nebylo o Plzni téměř slyšet, ale v poslední desetiminutovce se v Edenu začaly dít věci. Západočeši zaskočili domácí dvěma góly a v nastavení byli i blízko vyrovnání. Nečekané drama tak v Edenu naznačilo, že klidné jaro Slavii určitě nečeká.

16. Zlín 17 2 4 11 9:28 10

Slavia Praha 3 Viktoria Plzeň 2 Branky: 13., 19. a 66. z pen. M. Jarolím - 84. Mlika, 90. Limberský. Rozhodčí: Jílek - Chytil, Gallo. ŽK: Ticháček, Jiráček, Navrátil (všichni Plzeň). Diváci: 9517. Poločas: 2:0. Slavia: Vaniak - Suchý, Hošek, Hubáček, Švento - Janda (70. Belaid), M. Jarolím, Trapp (46. Cissé), Černý - Fořt (86. Pekhart), Besta. Plzeň: Ticháček - Ševinský, Navrátil, Polák (46. Halama), Jiráček - Petržela, Limberský, Horváth, Kolář - Rezek (81. Varadi), Krbeček (69. Mlika).