Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Potřebujeme pořádnou vzpouru daňových poplatníků

Roman Joch polemizuje s levicovými liberály, již obhajují „svobodu a lidská práva pro všechny“, ale z daní samozřejmě jen těch odpovědných.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR
Miluji demagogická hesla
"Potřebujeme pořádnou vzpouru nejméně majetných."Je to stejně hloupé jako heslo: "Potřebujeme pořádnou vzpouru daňových poplatníků."Demagogická hesla nic nevyřeší. Jenom vytvoří další problémy. 
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

10. 3. 2013 7:03
Pane Jochu,dlouho tady nebyl
Pane Jochu,dlouho tady nebyl takový článek o společnosti a vztazích. V současné době kvaziekonomického daňového systému si většina společnosti zvykla na to, že má snad právo na všechno a menšina jí to musí poskytnout. Nejlépe se to projevuje přes politiku a zdanění !! Připomínám jen , že ke konci Rakouska-Uherska byla nejvyšší daň z příjmu závratných 4% slovy čtyři..... Můžeme mluvit o různých svobododách, i pan Šimečka, každý má různou představu, tak jak jste popsal v různých společenských přístupech, ale pokud bude stát přerozdělovat více jak 75% prostředků, nebudeme nikdy svobodni. v 89 jsme vyměnili státní kapitalismus , který kontroloval a rozděloval 100% všech prostředků občanů za privátní kapitalismus, který v současné době přerozděluje cca 75% včech prostředků a myslíme si, že jsme svobodní!! Povídali, že mu hráli.... jsme jen o 25% méně nesvobodni oproti komunistickému systému, ale zůstalo nám 100 % starostí oproti komunistickému systému, kde byla jen jedna starost, chodit pravidelně  do práce a žít životem řádného občana tábora socialismu.... jak podotýkáte závěrem článku, systém změní až vzpoura daňových poplatníků, ale co pak? Východiskem ekonomického pokřiveného pseudosocialistikého systému korporací je zavedení ekonomiky bez daní nazývanou P3M. Potom budeme všichni skutečně svobodní a rovní aspoň z ekonomického pohledu. A pan Šimečka ať se potom ožení klidně se svým koněm, protože to bude jen a jen za jeho peníze a ne za peníze daňových nevolníků !!!!
0 0
možnosti
O

Olegis

10. 3. 2013 6:59
Nejlepší je tento sionisticko-liberální režim bojkotovat
například tím že neodevzdáte daňové přiznání nebo nebudete kupovat americké filmy a software.U Respektu je to naprosto typický článek v jejich kurzu.
0 0
možnosti
AM
Ano, je skutečně zajímavé,
Ano, je skutečně zajímavé, jak Roman Joch dokáže pregnantně definovat. Např. matka-samoživitelka = přeléčená sifilitička, gemblerka, alkoholička a nikotinistka v jednom.O mužích samozřejmě ani slovo...Ale ponechme pana Jocha panem Jochem,  lepší už to nebude... - navíc on nás zhola k ničemu nepotřebuje, neboť (jak jsem z článku pochopil) jeho postoj je ten nejobdivuhodnější....
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

10. 3. 2013 6:48
Pane Kyncle, máte své vidění
Pane Kyncle, máte své vidění zcela obrácené! Společenské zařazení pana Jocha je poplatno jeho schopnostem a spoleřensko-ekonomickým systémem. Pletete si důsledek a příčinu. Nikdo nikoho neživí / mimo vazby rodiče-děti atp./ , každý apriori živí sebe a svou rodinu, ale všechny nás okrádá náč stát ve formách různých daní.Bylo soukromým rozhodnutím matky, že si vybrala nezodpovědného partnera a nakonec zůstala sama, takže nechtějte po ostatních aby byli nuceni ji pomáhat, ale měli by mít možnost jí chtít pomoct z vlastního rozhodnutí. Neobvi%nujte pana Jocha , že pracuje jak umí. Vás taky nikdo nenapadá za to co děláte, třebas se mi to nemusí líbit. Takže spíš se věnujte jaké priority společensko-ekonomické má zastávat zodpovědný jedinec - rodina- stát.
0 0
možnosti
MK

Marek Kyncl

10. 3. 2013 8:53
Podle Vaší logiky je
Podle Vaší logiky je svobodným rozhodnutím i to, jestli člověk dostane chřipku. Myslím, že si neuvědomujete závislost jednotlivce na společnosti a to, že míra jeho životní úrovně je z velké části určena tím, v jaké zemi žije a dále pak určitými nevyzpytatelnými faktory (doporučuji Vaší četbě knihu Job z Bible). Demokratický stát je instituce, které bychom si měli cenit. Přes všechna negativa nám poskytuje mnohé vymoženosti, o který lidé v jiných částech světa mohou pouze snít. Vadí mi pouze sestupná tedence a stále se rozmáhající extrémismus a negativismus vyjádřený v názorech lidí, jako je pan Joch (a které jste výše ve svém názoru zformuloval i vy).
0 0
možnosti
MK

Marek Kyncl

10. 3. 2013 3:39
Jaké zajímavé myšlenky od
Jaké zajímavé myšlenky od odpovědného občana, který se úspěšně pase na penězích občanů buď přímo, jako stranický funckionář nebo nepřímo jako profesionální politický žvanil. Zřejmě si tak byl pan Joch schopen vydělat více než, pokud by jako lékař dal svou energii do služeb nemocných. Lidem, kteří celý život dřou za pár korun, vděčí takoví  Jochové za to, že mají co jíst. Matka samoživitelka, která, protože jí opustil manžel, nese celé břemeno výchovy a výživy dítěte na sobě, si zaslouží tisíckrát více podpory a úcty než pan  Joch. Ona se totiž pro budoucnost národa dře a obětuje po dobu výchovy dítěte, tedy přibližně těch 20 let, které pan Joch strávil parazitováním na naší společnosti.
0 0
možnosti
PM
Levost bez totality to má těžké
Kde si to nepřizná, potřebuje to vidět na druhých kde jen se dá. Levost neviním, bez civilizované konstelace např. i rodinné je člověka na světě nahý, ve stavu válečném a hledá nejbližší kibuc nejlépe i s bunkrem. Čím více manželek a partnerství, tím větší mělkost a izolace skutečná. Potřeba sebepotvrzení zvenku roste, a tím i předvádění intimního, alespoň pro získání odporu, jenž je také zájmem. Katolická evropa měla zpovědní praxi, také publikace intimity, ale osobní přiměřená nezbytná a jen ve věcech mimo pravidla. Protestující Nizozemí ji nahradilo výlohami místo oken, občan byl viděn. Obojí leckde pominulo, subjektivní potřeba sociální kontroly jako bezpečných hranic, nikoliv. Odtud nezbytí vyřejného vyhlášení a veřejného přijetí svazku. Ovšemže úplného, tedy včetně dětí, ale i oddělení od rodiny předchozí není úplné, trvá péče a úcta. Tam lásku plést tolik netřeba, rodiče si nevolíme. Snad u dětí bude v dohledné době kontrolován obsah stresových hormonů v krvi, jako dnes třeba cukr. A lékař předepíše opuštění stresující školky, kde chybí dílem genetická blízkost, dílem věková rozmanitost. Lékař požene před komisi nefungující rodiče, popř. jim předepíše nemocenskou, aby svůj vztah mohli pozdravit. Sexuální komfort dospělých je významný, není všechno, rodina je organismus, úplný celek. Obvykle stabilní pevná rodina je také produktivní ekonomicky, zejména transgeneračně, na státu méně závislá. Obvykle její sociální potřeby jsou lépe saturovány, vztahová obratnost i mimo rodinu, komunikace, a tak i dostupnější skromnost, nenáročnost. Obejde se bez nákladných kompenzací šopingem, hrou, zábavou, sportem.  Tu mají deprivovaní kus pravdy, když čekají více, nárokují "ušlý zisk." Sociální stát není stát pečující, to snad jen poválečná abnormalita pro stagnující krajiny. Péče totiž možná moc není, je to osobní potřeba, ne finanční, důchodci v DD důchod stačí tak na jednu návštěvu, stejně lidé sociálně odkázaní, pokud nerozvinou svůj další potenciál. Jen peníze jsou faktorem více asociálním, falešná nezávislost, blokace tvořivosti, nehybnost. Už proto by se mělo s nimi šporovat. 
0 0
možnosti

10. 3. 2013 19:13
Přesně jste to vystihl předposledním odstavcem
Aby se mohli socialisté cpát co nejvíce lidem do života, tohle bylo nutné zničit. Proto ta podpora monopolů, pobídky zahraničním firmám. Prostě nástup k soustruhům, opustit půdu, potraviny nakupovat v hypermarketech a úplně nejlépe zakázat zabijačky, chov čuníků a slepic. Hurá na socialismus!
0 0
možnosti