11. května 2009 9:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pozor! Začíná nový kurz digitální fotografie

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Naučte se fotit ještě lépe | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Naučte se fotit ještě lépe | foto: Lidovky.cz

Již v pondělí 18. května začíná v Lidových novinách nový kurz digitální fotografie. Čtenáři získají ZDARMA CD se softwarem na úpravu fotografií a dalšími užitečnými programy, praktický pořadač, 24 lekcí na kartičkách z kvalitního papíru a další praktické informace na internetu.

V průběhu kurzu začne v LN a na serveru Lidovky.cz také čtenářská fotosoutěž, které bude probíhat celé léto. Sledujte LN a internetové Lidovky.cz každý den od 18. května do 16. června. I Vy můžete fotografovat jako profesionálové! 
 
CD ROM Naučte se fotit ještě lépeCD ZDARMA
V pondělí 18. května dostanou čtenáři ke každému výtisku LN ZDARMA CD s programem Zoner Photo Studio 11 Xpress. Získají tak praktický nástroj pro snadné a rychlé zpracování digitálních fotografií. Program umožňuje jak úpravu fotografií, tak jejich archivaci a publikování. Kromě něj CD obsahuje i kreslicí grafický editor Zoner Callisto 5 v plné verzi na dobu 30 dní a další užitečný software pro fotografy.

Praktický pořadač ZDARMA
Praktický pořadač dostanou čtenáři v úterý 19. května ke každému výtisku LN. Do pořadače pak mohou sbírat jednotlivé lekce kurzu. Získají tak praktickou příručku, kterou si díky uživatelsky příjemnému formátu budou moci brát s sebou na cesty, na dovolenou, zkrátka kamkoli, kde chtějí fotografovat. Přímo na fotografických akcích se tak mohou ke kurzu vracet a hledat v něm nová poučení.

24 lekcí kurzu ZDARMA
Lekce na kartičkách z kvalitního papíru budou vycházet v LN každý den od 20. května do 16. června. Nový kurz Lidových novin provádí uživatele nejrůznějšími žánry fotografie. Je rozdělen do 24 lekcí a čtyř oblastí: Rodina a lidé, Cestování, Příroda a Umění.V rámci těchto oblastí je každá lekce věnována jednomu námětu, žánru či druhu fotografie. Průvodci jsou profesionální fotografové, kteří se na tu kterou oblast specializují. Uživatelé  najdou v každé lekci jednoduché praktické postupy, tipy a triky fotografických profesionálů – ty může použít každý amatérský či dokonce sváteční fotograf.

Kurz vzniká ve spolupráci s odborným fotografickým měsíčníkem FotoVideo (www.ifotovideo.cz). Jeho autorem je známý profesionální fotograf Oleg Homola, který při přípravě jednotlivých lekcí spolupracuje s profesionály v řadě fotografických oborů.
Pozor! Bonusy na www.lidovky.cz

Ke každé lekci získáte další praktické informace (internetovou lekci) na www.lidovky.cz/fotokurz. Ty budou vycházet vždy současně k lekcemi v deníku Lidové noviny.


Najdete na Lidovky.cz