Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poslouží studium MBA jako pojistka v ekonomické krizi?

Poslouží studium MBA jako pojistka v ekonomické krizi? foto: Cambridge Business School s.r.o.

Komerční sdělení
Budoucnost je nejistá – zdá se, že toto odvěké rčení nabralo za poslední rok až hrůzostrašné obrysy. Pandemie koronaviru má za následek zkázu snad na všech frontách – zdravotní, sociální i ekonomické. Navíc je pravděpodobné, že právě ty poslední jmenované důsledky tu s námi zůstanou opravdu dlouho.
– KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak se tedy připravit na trh práce, který bude tvrdší než kdy dřív? Začněte zvyšovat cenu sebe jako profesionála.

Na události, které nás všechny zastihly na jaře loňského roku, je prakticky nemožné připravit se dopředu. Nikdo nic takového zkrátka a dobře neočekával. Na co se ale my všichni připravit můžeme naopak docela dobře? Na svou vlastní kariérní cestu v budoucnosti.

Historie mluví jasně – ať už je situace jakákoli, z dlouhodobého hlediska vždy vyhrávají ti, kteří se neustále vzdělávají a pracují na svých dovednostech. Buďte nenahraditelní. Krize přicházejí a odcházejí – ano, firmy tehdy musí seškrtávat rozpočty a zbavit se některých zaměstnanců. Ti klíčoví ale téměř vždy zůstávají. Anebo si prakticky okamžitě najdou nové slibné místo.

Znalosti s důrazem na praxi – to je studium MBA

Pojem studium MBA jste už pravděpodobně zaslechli. A není se příliš čemu divit – právě po této formě vysokoškolského vzdělání stále častěji sahají nejen manažeři, ale vlastně kdokoli, kdo se věnuje obchodu, komunikaci firemnímu nebo se prostě jen rád rozvíjí v tématech, která jsou pro dnešní dobu klíčová.

V žádném případě tady nechceme hanit tradiční akademické formy studia. Ty jsou velmi důležité, nicméně MBA studium úspěšně překonává jakousi propast mezi teorií a praxí. A právě tento kontrast je tak klíčový. I my totiž věříme, že je třeba pracovat a postupovat především chytře a efektivně.

Čerpejte ze zkušeností profesionálů

V České republice tuto (nejen) na západě velmi populární formu studia nabízí například Cambridge Business School v Praze. Najdete zde širokou nabídku MBA programů, jež jsou postaveny na profesních zkušenostech předních odborníků na konkrétní obory a témata. Management, řízení a další oblasti moderního světa jsou velmi dynamické. Možnost učit se ze zkušeností, přešlapů a vítězství těch nejlepších může být více než inspirativní.

Žádný zaplacený titul

Mezi hlavní výhody programů MBA patří fakt, že jsou flexibilní. Standardní studium vám zabere 15 měsíců a přímo v budově školy se během té doby ukážete jen několikrát. K dispozici dostanete všechny studijní materiály a samozřejmě nechybí ani možnost konzultací přímo s lektory. Studium tak dokážou zvládnout například i ti nejvytíženější manažeři.

V žádném případě ale nečekejte nějaký zaplacený titul. Tady to opravdu nechodí tak, že byste jen zaplatili školné a čekali na diplom. V Cambridge Business School velmi dbají na tradici a hodnoty MBA a dávají důsledný pozor na to, aby si jejich absolventi osvojili opravdu nadstandardní úroveň dovedností.

Studijní programy, které jsou opravdu aktuální

Na Cambridge Business School si v současnosti můžete zvolit z více než desítky studijních programů v českém jazyce. Mezi ty aktuálně nejoblíbenější patří například Krizový management, během jehož studia se seznámíte se všemi důležitými principy strategického plánování a řízení podniku za jakýchkoli okolností a období. Taková praxe je pro dnešní obchodníky, manažery a podnikatele naprosto zásadní. Změny jsou totiž stále rychlejší a pokud se s nimi naučíte počítat a pracovat, bude se vám dařit lépe než těm nepřipraveným. V tomto programu si také osvojíte základy vedení týmů a témata, jako je krizový management. Program je zkrátka určený pro všechny, kdo chtějí pracovat efektivně a prosperovat za všech okolností.

Pokud vás studium MBA zaujalo, je ten nejlepší čas podat si přihlášku. Přejeme hodně štěstí na vaší kariérní cestě.

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...