18. července 2019 7:00, aktualizováno  13:58 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Chcete se naučit psát ozdobně? Kurz kaligrafie a letteringu volá

Chcete se naučit psát ozdobně? Kurz kaligrafie a letteringu volá! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chcete se naučit psát ozdobně? Kurz kaligrafie a letteringu volá! | foto: ČTK

Viděli jste ozdobně napsané tabulky, které na vás dýchly trochu historie, a závidíte těm, kdo takto umí psát? Už nemusíte. Zapište se na kurz kaligrafie a letteringu a naučte se krasopis i vy.

Naučte se krasopis

Krasopis, jinak také kaligrafie pochází z řeckého καλλος kallos „krása“ + γραφος grafos „psaní“. Je to vlastně takové malířství v písmu. Proto si většina z nás myslí, že se to nikdy nemůže naučit. Chyba lávky. I krasopis se může naučit každý. Stejně jako třeba malovat.

Talent není potřeba, stačí chtít

Přesně tak. O talentu to není. Stačí odvaha, píle, trpělivost a hlavně touha se něco nového naučit. I když škrábete jako lékař, po kterém obyčejný smrtelník sotva něco přečte nebo váš psaný projev připomíná písmo prvňáka, můžete se naučit psát ozdobným písmem.

Jak začít?

Kdo má doma školáka, jistě zná uvolňovací cviky zápěstím. Naučte se je i vy a před každým pokusem o psaní si „zacvičte“.

Seznam na nákup, dopis či obyčejné poznámky si pište pomalu, vnímejte každý pohyb ruky, každý tah perem. Zafixujte si základní tahy psacího písma a spojování jednotlivých písmen.

Naučte se správně sedět. Nehrbte se, ruce si správně položte na stůl stejně jako papír, na který budete psát.

Pořiďte si kaligrafické pomůcky. Dobré pero, inkoust, předlohy a najděte si čas zkoušet psát. Obrňte se trpělivostí, žádný učený z nebe nespadl. Je třeba trénovat a trénovat.

Chcete se naučit psát ozdobně? Kurz kaligrafie a letteringu volá!

Nedaří se vám? Zapište se na kurz moderního krasopisu a letteringu

Od základu se naučíte techniky, které jsou na pomezí písma a ilustrace. Prostudujete anatomii jednotlivých písmen a až pak je začnete spojovat ve slova. Důležitá je i kompozice. To všechno se v kurzu naučíte. Další pohlednici z dovolené už pošlete psanou krasopisem.

Důležité je znát i historii krasopísma a trochu teorie. Jaký je rozdíl mezi fixou a širokým hrotem? Naučíte se pracovat s Parallel Pen, dozvíte se, co je brush lettering styl.

Setkáte se s lektory, kteří vám ochotně poradí, jak postupovat. Je úplně jedno, zda začínáte úplně od nuly, nebo máte už první nesmělé pokusy za sebou.

Kaligrafická malba využívá kruhy a pomlčky, stejně tak kontrastu. Kurz kaligrafe v Draw Planet Praha vám krok po kroku, srozumitelně a jasně poodhalí umění krasopisu.

Chcete se naučit psát ozdobně? Kurz kaligrafie a letteringu volá!

Proč se na kurz přihlásit?

  • Předně si uděláte čas sami na sebe. Ruku na srdce, kdo z nás má pravidelně alespoň jednou týdně pár hodin jen pro sebe?
  • Na kurz v Draw Planet není třeba pořizovat žádné vybavení. Po dobu kurzu vám bude k dispozici a je již v ceně kurzovného.
  • Dalším plusem je zlepšení motoriky a zapojení dalších svalů, které dosud jen tak ležely ladem.
  • Budete se chlubit krásně psanými dopisy, pohlednicemi, vytvoříte si cedulky na zavařeniny, na dveře – všichni je budou obdivovat.
  • Naučíte se trpělivosti, která jak známo „růže přináší“. A to je v životě velmi cenná zkušenost.