Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Jak si naplno užít dovolenou s karavanem?

Jak si naplno užít dovolenou s karavanem? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak si naplno užít dovolenou s karavanem? | foto: ČTK

Plánujete letošní dovolenou strávit v karavanu? Pokud nejste ostřílení karavanisté, bude se vám jistě hodit pár tipů, co byste rozhodně neměli zapomenout doma a kam se vydat.

Kouzlo cestování s karavanem nespočívá v množství najetých kilometrů, ale v tom, co zažijete, když zastavíte a karavan odpojíte od vozidla. Báječnou dovolenou si v karavanu užijete díky topení a boileru i na podzim a na jaře, kdy se teploty ani náhodou nešplhají do závratných výšin.

Proč jet na dovolenou s karavanem?

Hlavně proto, že můžete cestovat, kam chcete, kdy chcete a jak chcete. Odpadají vám starosti s ubytováním, interval zastávek si určíte sami a je vám úplně jedno, kdy a zda vůbec dojedete do cíle.

Kromě toho si můžete sbalit tolik věcí, kolik chcete. No dobře, tak úplně tolik ne, ale skoro ano. Prostě kolik jich uvezete. Nemusíte řešit, zda jste nepřekročili váhový limit zavazadla pro přepravu letadlem a už vůbec ne, kolik tekutin máte v tašce, kterou nosíte u sebe.

Karavan se zapojuje za auto, tudíž je ideální pro ty, kteří plánují dovolenou strávit na jednom místě. Ať už se z jeho blízkosti nehnete, nebo si každý den vyrazíte autem na výlet a pak se ke karavanu zase vrátíte.

V tom spočívá jeho výhoda oproti obytnému vozu. To je vlastně takový „šnek na kolech“. Svůj domeček si totiž vozíte neustále s sebou. Ať už jedete na výlet nebo jen na nákup.

V karavanu si můžete dopřát i velkou část pohodlí, na které jste zvyklí z domova.

  • Spát budete v posteli zachumlaní do vlastních peřin.
  • Když vám bude zima, přitopíte si.
  • Uvaříte si, co máte rádi.

Přitom si budete užívat krásu přírody. Stačí si pořídit předstan, který vás ochrání před deštěm i sluníčkem. Nezapomeňte ani na gril. Takové večerní posezení u grilu pod širým nebem a zářícími hvězdami je nezapomenutelné.

Náš tip: Pořiďte si také vhodný kempingový nábytek, ať máte kde posedět, postavit si kávu nebo jen tak lenošit na lehátku.

Jak si naplno užít dovolenou s karavanem?

Kam se s karavanem vydat?

Chcete objevovat tajemná zákoutí České republiky, procestovat ji křížem krážem nebo jen poznat její vzdálenější část? Stačí si po cestě najít vhodný kemp a vybrat si tam místečko. Kempů je u nás dostatek, v mnohých si můžete rozdělat oheň (pokud zrovna nepanuje velké sucho), posedět na zahrádce restaurace, užít si koupání i krásnou přírodu.

Koho Česko omrzí, může se vydat za hranice. Spousta krásných kempů je i na Slovensku, v Rakousku nebo Polsku. Hodně turistů míří i do Chorvatska a Itálie. Cesta tam není nekonečná a užijete si i koupání v moři. Poznáte tamní přírodu a místa, která byste určitě nenavštívili, kdybyste bydleli v hotelu.

Jen si při cestě do zahraničí dejte pozor, zda máte všechny potřebné doklady, cestovní pojištění a také na místo, kde zaparkujete. Policisté bedlivě hlídají, zda nestojíte jinde než na místě vyhrazeném pro parkování karavanů.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...