Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jak vyzrát na vrásky a získat dokonalou pleť bez kompromisů?

  7:00
Takové už prostě jsme. I na pleti, kterou naše okolí vidí jako bezchybnou, vždycky najdeme nějakou vrásku, skvrnku nebo žilku. A pokud naše pokožka není dokonalá, pak jsme ochotné vyzkoušet zkrátka všechno! Jak zatočit s vráskami a nedokonalostmi jednou pro vždy?

Jak vyzrát na vrásky a získat dokonalou pleť bez kompromisů? foto: Asklepion

Hlavní zásada: kombinujte!

Kdo se do boje s nedokonalostmi vydá, brzy zjistí, že s krémy a séry toho příliš nezvládne. Výhra nás čeká většinou až v ordinaci dermatologa. A ani tam to není sázka na jistotu, pokud lékař nemá dost zkušeností, a hlavně rafinovaně nekombinuje jednotlivé metody. „Cestou k dlouhodobému úspěchu v podobě krásné pleti je pravidelná a důsledná péče,“ říká MUDr. Hana Smutková, primářka oddělené dermatologie kliniky Asklepion.

Krok 1: Kvalitní konzultace

Proberte s dermatologemvšechny své problémy, vysvětlete, co vám vadí. A nechte si podrobně představit všechny metody, které je vám schopen nabídnout. Všímejte si detailů! Důležitý je nejen plán léčby, ale i to, jak vám lékař sedne jako člověk.

TIP: Objednejte se na nezávaznou konzultaci!

Krok 2: Radiofrekvenční revoluce

V posledních letech dermatologové na radiofrekvenci přísahají. Nejnovější systém hloubkově působící jehličkové radiofrekvence Infiny i prověřená povrchová radiofrekvence eMatrix a eTwo prohřátím všech vrstev kůže stimulují a zkracují ochablá kolagenová vlákna, což vede k okamžitému a dlouhodobému vyhlazení vrásek a zlepšení kontur obličeje. Pokožka je viditelně projasněná a mladší! Navíc se hodí i na opálenou pleť a skvěle se doplňuje s dalšími zákroky. Pokud si přejete ještě radikálnější zásah, ptejte se na lasery.

Jak vyzrát na vrásky a získat dokonalou pleť bez kompromisů?

Krok 3: Hloubková hydratace

Hydratační krém a sérum by měl být samozřejmě součástí pravidelné domácí péče o pleť. Do hlubokých vrstev kůže ale neproniká. Kvalitní hloubkovouhydrataci zajistí aplikace kyseliny hyaluronové. Ta v určité hustotě umí vyplnit hlubší vrásky, rýhy i jizvičky, ale dokáže pleť vyživit a dlouhodobě hydratovat přesně tam, kde je to potřeba. Dermatologové vyberou vždy to nejúčinnější řešení. Skvělého efektu dosahují nanesením kyseliny hyaluronové po rozrušení pokožky rollery, aplikací injekční jehlou či kanylou, mezoterapií nebo lokálně. Skvělou pomůckou v oblasti hydratace je pak Vital Injector, který je určen pro ošetření pokožky kyselinou hyaluronovou. Hydratace s ním je rychlejší a účinnější.

Jak vyzrát na vrásky a získat dokonalou pleť bez kompromisů?

Krok 4: Pryč s vráskami

S hlubokými vráskami si poradí dermální výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Ty už máte, pokud jste absolvovali krok 3, za sebou. Nyní přichází velké finále ve znamení botulotoxinu. Ten totiž zatočí s vráskami, které vám vznikají kvůli mimice, a tedy je na ně krátký i laser. Injekce botulotoxinu dokonale vyhladí čelo, mračivku mezi obočím i nechtěné vějířky kolem očí. Pokud je dermatolog zkušený a ví, jak botulotoxin používat, nestane se vám, že z vás bude nepřirozeně nehybná maska bez mimiky.

Neříkáme, že musíte absolvovat jednotlivé kroky přesně v tomto pořadí. Ale vždy mějte na paměti, že řešení existuje. Jen je potřeba vybrat si správnou cestu na správné místo.

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...