Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výběr žárovky může mít vliv na celkové zdraví

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Celosvětově více než polovina lidí tráví přes osm hodin denně pod umělým světlem. Při výběru osvětlení bychom tak měli věnovat pozornost především jeho kvalitě – nekvalitní osvětlení totiž může způsobit řadu zdravotních problémů. Osvětlení s technologií UV-C dokonce dokáže likvidovat koronaviry.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výběr žárovky může mít vliv na celkové zdraví foto: ČTK

Výběr světla navrženého pro pohodlí vašich očí

Světová zdravotnická organizace předpovídá, že jeden ze dvou lidí bude do roku 2050 krátkozraký v důsledku několika faktorů, včetně nedostatku času stráveného venku a množství času stráveného před obrazovkami. A protože se čas strávený pod umělým světlem prodlužuje, je důležité zvolit ten správný typ osvětlení. Průzkum zadaný společností Signify ukázal, že více než tři čtvrtiny spotřebitelů věří, že dobré osvětlení v domácnosti zlepšuje každodenní produktivitu. Téměř 70 % lidí souhlasí s tím, že kvalita světla a kvalitní osvětlení jsou klíčem ke zlepšování domácí pohody, celých 86 % pak souhlasí s tím, že dobré osvětlení je prospěšné pro zdraví očí, nicméně pouze třetina dotázaných tuto skutečnost bere v úvahu při koupi žárovek.

„Spotřebitelé si často neuvědomují rozdíly v LED osvětlení. Existuje tolik možností výběru a velké rozdíly v kvalitě. Osvětlení bývalo výhradně funkčním nákupem, ale protože trávíme stále více času uvnitř místností a doma, kvalita světla se stala ještě důležitější. Vyvinuli jsme standard EyeComfort ověřující pohodlí pro oči, které vedou zákazníky a pomáhají jim s výběrem světla vhodného jak pro jejich oči, tak pro jejich domov,“ vysvětluje Rowena Lee, vedoucí obchodní skupiny LED společnosti Signify, která vyrábí osvětlení a žárovky značky Philips.

Výběr žárovky může mít vliv na celkové zdraví

Pohodlí našich očí trpí špatným osvětlením

Ke zhoršení zraku a nepohodlí očí může vést mnoho faktorů. Celosvětově téměř polovina respondentů potvrdila, že špatné osvětlení jim způsobilo bolesti hlavy nebo rozostřené vidění.

Andrew Stockman, profesor Ústavu oftalmologie, University College London (UCL), říká: „Typ osvětlení, které denně používáme, může mít dopad na kvalitu našeho života. Například řízení barvy a intenzity osvětlení v průběhu dne může zlepšit naše spánkové vzorce, což může být rozhodující pro pohodu a zdraví. Naproti tomu umělé světlo, které bliká, může mít škodlivý vliv na kvalitu života a může vést k nepohodlí očí, bolestem hlavy a občas i epileptickým záchvatům. Výběr správného osvětlení je velmi důležitý.“

LED technologie- osvětlení budoucnosti

LED žárovky se vyznačují výrazně delší životností a až o 90 % menší spotřebou energie než tradiční světelné zdroje. Současné žárovky LED se liší hlavně teplotou barvy a např. LED žárovky Philips se dokáží rozsvítit krásným hřejivým světlem hned po zapnutí. Věděli jste, že, teplota barvy je vlastnost, díky které vám světlo připadá hřejivé, nebo chladné? Nižší teplota barvy vytváří hřejivější a uklidňující světlo, kdežto vyšší teplota barvy vytváří chladnější a energické světlo. Globální výzkum ukázal, že zhoršení zraku je pro lidi velkým problémem, ale málokdo podniká kroky k jeho udržení. Přitom zvýšení komfortu očí je tak snadné! Stačí vyměnit žárovku.

Výběr žárovky může mít vliv na celkové zdraví

UV-C osvětlení v boji proti virům a bakteriím

Osvětlení toho však dokáže mnohem více – nejen, že nám může pomoci s lepším spánkem nebo koncentrací, ale díky technologii UV-C dokáže také efektivně ničit viry a bakterie v prostorech a na površích. Již několik sekund vystavení povrchu ultrafialovému záření typu UV-C odstraní téměř všechny viry a bakterie včetně viru SARS-COV-2, který způsobuje onemocnění Covid-19. Společnost Signify patří mezi lídry oboru a při výrobě dezinfekčních zářičů využívá více než 35 let zkušeností v oblasti UV-C světelných zdrojů. V loňském roce byly zveřejněny výsledky studie provedené vědci z Bostonské univerzity ve spolupráci se společností Signify, ze kterých vyplývá, že UV-C svítidla Philips zneškodňují viry SARS-COV-2 již po několika sekundách ozáření. UV-C svítidla patří mezi nejdůležitější součásti dezinfekčních zařízení a používají se v mnoha průmyslových odvětvích, ve zdravotnických zařízeních, kancelářích, veřejných prostorách nebo ve veřejné dopravě.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat