Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

Prát se musel začít také Jágr

Ruská hokejová liga KHL to s přibližováním k NHL vzala vážně. Diváci v zámoří milují bitky, dosyta si jich užili v sobotu i fanoušci v Čechově. ČECHOV/PRAHA Byl to bizarní pohled. Když se v čase 3:37 skláněl nad buly útočník Omsku Jakub Klepiš, měl na ledě dva spoluhráče a na střídačce týmu byl jen jeden hráč a náhradní brankář. Čechov na tom byl přece jen o něco lépe, kromě tří hokejistů na ledě byli další čtyři na střídačce.

Nakonec však nepoměr sil nikomu nevadil, protože zápas už trval jen dvě sekundy, během kterých se trojice na ledě do sebe pustily. Rozhodčí poté duel, připomínající spíš boxerské utkání, ukončili. Už totiž nezbyl nikdo, kdo by ho mohl hrát.

Všechno začalo strkanicemi během rozbruslení. V čase 3:27 se pak do sebe pustily dvě pětky hráčů, které byly na ledě. A mezi nimi i Jaromír Jágr, na kterého „zbyl“ kanadský bijec Darcy Verot. Jágr držel protivníka v klinči, ale zapojil i ruce. „Jarda ostudu neudělal, i nějakou ránu rozdal,“ komentoval potyčku pro LN útočník Magnitogorsku Jan Marek.

Verot, který má i zkušenosti z NHL, patří v Rusku k nejtrestanějším hráčům - letos nasbíral dva body a 289 trestných minut. „On se pere v každém zápase,“ líčil Marek. To, co se odehrálo, pro něj nebylo žádným velkým překvapením. „V Čechově je to hrůza vždycky. Když s nimi hrajete, máte strach, aby vás nezranili,“ kroutil Marek hlavou. „Když jsme tam v roce 2007 hráli zápas, během kterého jsem dal rozhodující gól v prodloužení, za to jsem si vysloužil krosček a byla z toho velká mela.“

Jágr dostal za potyčku dva dvouminutové tresty a osobní desetiminutový. „Něco takového jsem nikdy v životě neviděl. Kvůli tomu jsme do Čechova rozhodně nejeli. Vždyť v Avangardu nemáme žádné bitkaře,“ poznamenal na serveru Gazeta.ru bývalý generální manažer Omsku Anatolij Bardin, který je nyní poradcem gubernátora. „Prý se musel prát dokonce i Jágr. V té situaci neměl jiné východisko,“ dodal Bardin.

Žádná ze stran se nevyjádřila, co za bitkami stálo, fanoušci však spekulují, že to mohlo být vyrovnání účtů za smrt Alexeje Čerepanova. Mladý útočník Omsku totiž před rokem a čtvrt zemřel během utkání v Čechově. Na stadionu tehdy nebyla sanitka, chyběly přístroje.

Vedení KHL včera potrestalo oba kluby kontumační prohrou 0:5. Čechovský tým byl navíc varován, že při dalším podobném incidentu bude z ligy vyloučen. Oba týmy musí zaplatit pokuty, šest hráčů Viťazu má zastavenou činnost na příští zápas, z Avangardu byl takto potrestán jeden hráč.

***

KHL Zápas, který skončil už po 219 sekundách

V sobotním utkání KHL mezi Čechovem a Omskem rozhodčí udělili celkem 600 trestných minut 23 dvouminutových trestů 18 desetiminutových trestů 12 trestů na pět + dvacet minut (do konce utkání) 8 trestů na dvacet minut (do konce utkání).

Jak dopadli čeští hokejisté?

Čas 3:27 Jaromír Jágr (Omsk) 2+2 minuty za hrubost + osobní desetiminutový trest Čas 3:37 Jaromír Jágr (Omsk) 10 minut za hrubost, druhý osobní desetiminutový trest znamenal automaticky trest do konce zápasu. Čas 3:39 Jakub Klepiš (Omsk) 2 minuty