Předkolo play off: další vítězství domácích

PRAHA Hokejisty Slavie a Litvínova dělí po dvou úvodních domácích zápasech předkola extraligového play off jedna výhra od čtvrtfinále. Pražané porazili Karlovy Vary 3:1, Litvínov si zase poradil s favorizovanou Plzní 5:2. Oba celky mohou o postupu rozhodnout zítra, kdy série pokračují zápasy na ledě soupeřů.

Litvínov nasměrovala k výhře už první třetina, kterou vyhrál 3:1. Plzeň sice ve druhé dvacetiminutovce snížila, domácím ale už po 58 vteřinách posledního dějství vrátil dvougólové vedení Heinisch. Velký podíl na výhře měl autor dvou branek František Lukeš.

„Je to výborné, nečekali jsme, že vyhrajeme dva zápasy, ale povedlo se to. O to je to cennější,“ řekl po utkání novinářům hrdina souboje.

Dosavadní vývoj série je o to překvapivější, že se Severočeši musí vyrovnat hned s několika absencemi kvůli nemoci. „Musím před klukama smeknout, protože v té sestavě, co jsme hráli, si sáhli na dno,“ řekl asistent litvínovského trenéra Jiří Kučera.

Slavia porazila Karlovy Vary 3:1 i díky dvěma využitým přesilovým hrám a spolehlivému výkonu brankáře Kopřivy.

Skóre otevřel po 32 vteřinách druhé třetiny Jelínek a druhou branku domácích přidal minutu před přestávkou Doležal. Varům se podařilo snížit v 23. minutě zásluhou Melenovského. Stejný hráč byl však o 57 vteřin později vyloučen a při přesilovce vrátil Slavii vedení Jaškin.

„Ale nic není zdaleka rozhodnuté. Musíme makat, protože víme, že ve Varech je to těžké. Doufám ale, že to tam rozhodneme,“ uvedl Jaškin.

Předkolo PLAY OFF České pojišťovny

stav série

2:0

LITVÍNOV - PLZEŇ

včerejší zápas: 5:2 předchozí výsledky: 4:2 Branky a nahrávky: 10. Vopat (Trávníček), 14. Lukeš (Heinisch, Stříteský), 19. Lukeš (Jareš), 41. Heinisch (Lukeš), 60. Kubát (Trávníček, Majdan) - 11. Straka (Jiří Hanzlík), 28. St. Pierre (Vlasák, Stránský). Rozhodčí: Mikula, Minář - Barvíř, Svoboda. Vyloučení: 17:19. Využití: 2:0.

Diváci: 6725. Třetiny: 3:1, 0:1, 2:0. Další zápas: zítra v Plzni

stav série

2:0

SLAVIA - KARLOVY VARY

včerejší zápas: 3:1 předchozí výsledky: 4:3sn Branky a nahrávky: 21. P. Jelínek (Vondrka, Kadlec), 39. J. Doležal (Kadlec), 56. Jaškin (J. Doležal, Micka) - 53. Melenovský (Dej).

Rozhodčí: Hradil, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8, navíc Třetina, (Slavia), Trefný oba 5 min. a do konce utkání, Čutta (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4273. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1.

Další zápas: zítra v Karlových Varech