Přestřelku ovládl Jablonec

JABLONEC Fotbalisté Jablonce přestříleli v nejpohlednějším utkání nové prvoligové sezony Slovácko 3:2 a ve druhém kole si připsali úvodní tři body.

Nováček na severu Čech brzy vedl, v druhé půli dokázal srovnat na 2:2, ale čtvrt hodiny před koncem inkasoval rozhodující gól po hlavičce Pavla Drska. Domácí stoper se podílel na všech brankách svého týmu.

V Jablonci se diváci od začátku nenudili. Oba týmy rychle zapomněly na obranu a předváděly mimořádně atraktivní fotbal s mnoha pohlednými momenty.

V sedmé minutě sice ještě pálil Chmelíček vedle, ale o tři minuty později narazil Švancarovi, který se sám před Špitem neukvapil, krásně ho přehodil a doklepl balon do prázdné branky.

Drska přišlápl po čtvrthodině hry ve vápně hostující Valenta a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Pavlík. Na konci první půle zakombinoval Drsek s Vošahlíkem, a bylo to 2:1.

Ve druhé polovině své fotbalové myšlení opět prokázal Švancara, který bekhendovým přistrčením vysunul Chmelíčka, a Špit podruhé inkasoval. Nezvykle útočný ligový duel nakonec rozhodl čtvrt hodiny před koncem domácí Drsek, jenž hlavičkou zužitkoval pěkně rozehraný rohový kop.

16. Bohemians 2 0 0 2 0:4 0

FK Jablonec 3 1. FC Slovácko 2 Branky: 15. Pavlík z pen., 41. Vošahlík, 75. Drsek - 10. Švancara, 55. Chmelíček. Rozhodčí: Paták - Novák, Gallo. ŽK: Švancara, Cleber. Diváci: 3380. Poločas: 2:1. Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský (90. Eliáš) - Haurdič, Pavlík, Loučka, Kovařík (63. Michálek) - Lafata, Vošahlík (75. Vukovič). Slovácko: Filipko - Randa, Formánek, Šimáček, Urbánek - Fujerik, V. Valenta (63. Perůtka), Abrahám, Cleber -Švancara, Chmelíček (73. Ondřejka).