Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Působivá IT pavučina na obraně. Možná až příliš působivá.

Audit společnosti Equica už loni upozorňoval, že obrana má problém s IT. Generální štáb s jeho závěry většinou nesouhlasí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Samboush

To začalo už za Kalouska
Štábní informační systém za cenu více než 1 MLD(racionální realizační cena 100 MIO max). Už když se to začalo dělat každej věděl, že to bude k ničemu a dělá se to do šuplete a že jde jen oto utratit budget. Vstupem do Nato, ten systém byl k ničemu.  A taky byl.
0/0
24.8.2011 10:16
Foto

M81a35r68t32i51n 35S38h62a78b52u

A právě v tom tkví zakopaný
A právě v tom tkví zakopaný pes. Pod roušky nezbytnosti nějakého systému nebo komodity pro národní bezpečnost se řekne, že armáda něco potřebuje. Potom se to draze koupí a následně se zjistí, že se to zas až tak moc nevyužívá. Tento přístup je hazard ( a možná i krádež) z veřejných peněz. Pokud armáda (civilní i vojenská část) veřejnosti neprokáže, že peníze vynakládá s péčí řádného hospodáře, můžeme se dočkat situace, kdy strážce veřejné pokladny utáhne armádě kohoutek tak, že jí zbude třeba jen na vydržování 16tisíc vojáků. A to by určitě dobré nebylo. Opodstatněná kritika výdajů armády je snahou o to, aby k takovéto drastické redukci nedošlo. Zakopávat problémy pod koberec a kumulovat zbytečné náklady v době plošných rozpočtových škrtů je nesmysl, který armádu poškozuje.
0/0
27.8.2011 9:27