Real začal těsným vítězstvím

Tomáš Rosický se neobjevil ani na lavičce při prohře s Manchesterem United

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

MADRID Nejdražší fotbalista světa Cristiano Ronaldo se hned v prvním soutěžním utkání v dresu Realu Madrid zapsal mezi střelce. Proměněnou penaltou pomohl „Bílému baletu“ k výhře 3:2 v úvodním utkání nové sezony španělské ligy s La Coruňou. V sestavě Realu se v průběhu zápasu objevilo všech sedm letních posil, za které vedení klubu zaplatilo čtvrt miliardy eur. Střelecky se prosadil jen Ronaldo, další dva nováčci v týmu Kaká a Benzema však připravili úvodní gól pro kapitána Raúla, který už jen vedle brankáře Casillase, beka Marcela a záložníka Diarry nastupoval za Real i v minulé sezoně.

La Coruňa však byla favoritovi vyrovnaným soupeřem a hned v úvodu druhé půle srovnala na 2:2. O vítěznou branku se tak musel postarat Diarra, který napřáhl z 22 metrů a trefil se přesně k tyči. LONDÝN Dobrý vstup do sezony nedokázali potvrdit fotbalisté Arsenalu a prohráli 1:2 na hřišti Manchesteru United. Hosté přitom měli daleko více šancí a ujali se vedení, jenže Manchester dokázal zápas otočit. Český záložník Tomáš Rosický se oproti předpokladům neobjevil ani na lavičce Arsenalu. Stále tak není jasné, zda bude připraven na kvalifikační zápas se Slovenskem, který se hraje už tuto sobotu.

Stoprocentní naopak zůstali fotbalisté Chelsea, kteří potvrdili v souboji s nováčkem z Burnley roli favorita a vyhráli 3:0. Brankář Petr Čech nemusel řešit žádnou nebezpečnou situaci, vychytal druhé čisté konto za sebou a již 252 minut neinkasoval.

BERLÍN Otočit zápas s Bochumí se Leverkusenu povedlo i díky asistenci českého reprezentanta Michala Kadlece. Leverkusen brzy prohrával, ovšem v závěru první půle zahrával Kadlec přímý kop a Friedrich hlavou tečoval míč do branky. Po změně stran pak Kiessling zařídil Bayeru vítězství 2:1. Leverkusen tak udržel neporazitelnost a s deseti body je v čele tabulky.

Poprvé v tomto ročníku se v základní sestavě Stuttgartu objevil Jan Šimák, ovšem v souboji s Norimberkem se neprosadil a o poločase střídal. Zápas skončil bezbrankovou remízou.

PAŘÍŽ Český reprezentant Václav Svěrkoš zajistil fotbalistům Sochaux výhru 1:0 nad Monakem. Ve 20. minutě proměnil pokutový kop. Domácí vytěžili ze hry obou svých útočníků. Američan Davies pronikl do pokutového území, kde ho srazil hostující obránce Puygrenier. Míč si vzal Svěrkoš a z penalty zaznamenal svůj druhý gól v sezoně.