Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Řekové převezmou otěže EU: Brusel z toho šediví

Řecko bude od 1. ledna předsedat Evropské unii. Mnozí jsou z toho kvůli tamní nestabilitě nervózní. Stejná nervozita provázela už i Česko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

C74h63á34n 18Š43í67m72a 9674117830238

Řecká lekce Eurozóně a potažmo EU pokračuje.
Němci si asi nedovedou představit, že dluh nemusí být vnímaný jako vina, ale jako výhra nad věřitelem.Kecálku, kdyby ses trochu zajímal, tak bys věděl, že státy své dluhy ve valné většině opravdu neplatí. Jak píše Švihlíková: "Možná to někoho hodně překvapí, ale většina zemí (ale důležitá je jejich ekonomická a vyjednávací síla) své dluhy vůbec neplatí. Jednoduše se na splatné dluhopisy v okamžiku jejich splatnosti vydají další dluhopisy. Tím země dluh tzv. rolují.", viz: http://www.blisty.cz/art/59406.htmlKrásným příkladem je náš už 23 let nový velký vzor USA, o Japonsku ani nemluvě. Paroubek totiž není idiot, jak se nám snažily v masivní protiparoubkovské kampani namluvit média, a ví jak to chodí. :-)A kdybychom to udělali jako Řekové, že bychom vstpupili do Eurozóny a napůjčovali si balík peněz a za něj si řádně zvedli životní úroveň, a pak začali plakat, že nemáme na jeho splacení, tak bychom si dnes žili lépe než si žijeme.
0/0
8.1.2014 17:01
Foto

Josef Novak

Pro pamětníky a oběti
Pro pamětníky a oběti přeživší holocaust není tajemstvím, že klíčovou roli v jedné z nejhorších tragédií lidstva sehrál chemický a farmaceutický koncern IG Farben, podle lokality pobočky v Osvětimi svého času nazývaný též IG Auschwitz. Ale málokterý z nich si dnes asi ještě vzpomene, že 7 kilometrů od hlavního vyhlazovacího tábora v Osvětimi se nacházel průmyslový areál o rozloze 24 km2 (8 x 3km), na němž se nacházela tehdy největší chemička světa, kterou tam mateřský koncern IG Farben postavil a kde do úmoru dřeli a v plynu umíraly desetitisíce moderních otroků a pokusných lidských morčat z celé Evropy. Vyhlídky, že by v téhle továrně na smrt přežili víc než 6 měsíců, byla nulová.Ti nezkompromitovanější členové představenstva a dozorčí rady koncernu IG Farben byli v poválečných procesech s nacistickými zločinci odsouzeni k dlouholetým nepodmíněným trestům odnětí svobody. Co však bylo veřejnosti donedávna s ďábelskou vynalézavostí utajováno, je, že hned po odpykání trestu opět zasedli na klíčová místa v představenstvech a dozorčích radách koncernů, jež vznikly rozbitím resp. restrukturalizací původní I.G. Farben: BASF, Bayer a Hoechst.Jeden ze zakládajících členů Evropského hospodářského společenství, organizace, z níž se Evropská unie nakonec vznikla, německý právník a prominentní nacista (člen NSDAP 1933 – 45) prof. dr. Walter Hallstein např. roku 1939 jako univerzitní profesor a člen Svazu „ochránců práva“ – samozřejmě nacistického – veřejně podpořil norimberské rasové zákony a rasistickou pseudofilozofii „krve a půdy“. Poté, co Hallstein dotazník, po válce mu předložený Američany v rámci procesu denacifikace, padělal a veškeré své nacistické aktivity nejen že popřel, ale dokonce se snažil vyvolat dojem, že i on sám se stal ‚obětí nacizmu‘ , se roku 1957 stává prvním a zakládajícím prezidentem Evropské komise. Na fotce z r. 1957 dokumentující podpis tzv. „Římské smlouvy“, jejímž logickým vyvrcholením je ta „Lisabonská“, sedí tento ‚vlk v rouše beránčím‘ hned vedle prvního poválečného západoněmeckého kancléře Konráda Adenauera. Stejně jako dnes jeho nástupci, i on úřadoval bez demokratické kontroly 10 let jako prezident Evropské komise, čímž položil základní kameny, na nichž pochybné a nedemokratické struktury ‚bruselské EU‘ dodnes fungují.
0/0
28.12.2013 12:17
Foto

Kecálek

Nedělá ministra financí řekům Paroubek?
Ten přece razí ekonomickou doktrínu, že dluhy se neplatí.
0/0
27.12.2013 12:54