Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Radegast i Krušovice vezou úspěch z Británie

Pivo

  5:28
Nealkoholické pivo Birell získalo zlato a stříbro v mezinárodní soutěži The International Brewing Awards ve Velké Británii. Mezi ležáky se pak na druhé místo dostalo exportní pivo Krušovice Imperial.

Nealkoholické pivo Birell uspělo v mezinárodní soutěži The International Brewing Awards. foto: Plzeňský Prazdroj

„Ceny v deseti hlavních kategoriích uděluje (britská soutěž, pozn. red.) od roku 1886. Letos hodnotila odborná porota 841 piv z 50 zemí celého světa,“ popsal Ivo Kaňák, manažer nošovického Radegastu, který se podílel na receptuře Birellu. První místo v kategorii nealkoholických piv obsadil polotmavý Birell a druhou příčku světlý. Bronz bralo rumunské pivo Ursus Fara Alcool.

Královský pivovar Krušovice získal stříbrnou medaili, jeho Krušovice Imperial uspěly mezi ležáky s obsahem alkoholu 4,8 až 6,9 procenta.

Soutěž The International Brewing Awards byla založena v roce 1886 v Islingtonu na severu Londýna. Od roku 2011 se koná v anglickém Burtonu. Porota složená ze 36 rozhodčích určovala vítěze v deseti kategoriích.

Autoři: ,

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...