Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Blogujeme z mobilu

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: NokiaReprofoto

Blogování zažívá v poslední době obrovský rozmach. K vytváření internetového deníku přitom nepotřebujete počítač, jednotlivé zápisky lze vkládat rovněž prostřednictvím mobilního telefonu.

Novodobý fenomén zvaný blogování neopomíjejí ani výrobci mobilů. Telefony s vestavěným fotoaparátem a schopností připojení na internet se tak mohou stát ideálním prostředkem k vytváření vlastního webového deníku. Většina nových Sony Ericssonů a  Nokia Nseries mají tuto funkci již v sobě zabudovanou, do dalších smartphonů ji lze dohrát.

Flickr
Flickr je služba, která umožňuje jednoduše umisťovat fotografie na webové stránky.  Fotografie si můžete přehledně uspořádat, přidat k nim popisky nebo je všemožně organizovat. Abyste mohli Flickr používat, musíte být vlastníky některého z telefonů Nokia Nseries a mít registrovaný vlastní uživatelský účet. Registraci provedete na stránkách www.flickr.com/nokia, kde je i přehledný návod na konfiguraci služby v mobilu.Publikování fotek a zápisků na web je jednoduché. Podobně jako když chcete odeslat fotku na jiný telefon nebo do počítače, budete postupovat i při vytváření internetové fotoalba. Rozdíl spočívá jen v jiné volbě odeslání fotografie, než je infraport nebo bluetooth. Musíte kliknout na položku Aktualizovat na web.

Blogger
Sony Ericsson do některých svých přístrojů implementoval funkci mobilního blogování. Princip je téměř totožný jako u konkurenčního Flickru. Z telefonu si vyberete fotografii, o které si myslíte, že by ji měli vidět ostatní uživatelé internetu nebo vaši známí, a nahrajete ji na internet. Protože přenos dat probíhá standardně přes datový účet, je potřeba mít správně vyplněný internetový profil. Fotografie se před odesláním do vašeho blogu ořízne na požadovanou velikost, která většinou nepřesáhne 100 kB. Nahrání jednoho snímku se tak bude pohybovat v řádech korun.Do telefonu není nutné instalovat žádnou speciální aplikaci, vše je již přednastavené. Stačí v galerii vybrat vámi požadovanou fotografii a zvolit položku Odeslat-Do blogu. Snímek se převede do menší velikosti a nabídne se možnost přidat k němu název a delší popisek. Poté už jen zvolíte Publikovat a aplikace odešle fotku na blog. V případě, že jde o vaše první publikování, automaticky se vytvoří nový deník a během pár vteřin vám přijde textovka odkazující na stránku http://go.blogger.com a adresu vašeho blogu s přihlašovacími údaji. Zde pak provedete veškerá nastavení a konečný vzhled, pro který je k dispozici spousta šablon.

Od této chvíle se budou všechny fotografie z vašeho mobilu, které označíte pro publikování na webu, zobrazovat na vašem novém blogu. Blog můžete rovněž upravovat z počítače.

 

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....