Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Hra ovládaná tiskárnou? Holá realita

I když to nevypadá jako počítačová hra, pravý opak je realitou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I když to nevypadá jako počítačová hra, pravý opak je realitou. | foto: RatloopReprofoto

Obvykle se k ovládání počítačových her používá klávesnice nebo myš, profesionálové mohou sáhnout po nějakém specializovaném rozhraní. Co však další zařízení připojená k počítači, například tiskárna nebo webkamera? Ano, přesně takovéto periferie slouží k ovládání této experimentální záležitosti.

Hra Mightier vyhrála cenu za inovativní přístup na respektovaném Independent Games Festivalu a jakmile ji uvidíte fungovat v praxi, nejlépe na svém počítači, pak budete určitě souhlasit s tím, že je to ocenění nadmíru zasloužené.

Naplno však revolučnost hry oceníte až v případě, jestliže máte k počítači připojenou tiskárnu a webovou kameru. Ptáte se proč? Protože jejich prostřednictvím budete hru ovládat. Můžete tak činit i pouze pomocí myši, to ale zásadním způsobem ztrácí své kouzlo.

Mightier

Vašim úkolem je totiž vytvořit takovou dráhu pro hlavní postavu, aby s její pomocí sesbíral všechny balónky v úrovni a našel východ. Asi už tušíte, že tvorba plošinek nebude probíhat ve virtuálním světě, ale v tom skutečném: vytisknete si plánek úrovně, tužkou do něj doplníte plošinky a výsledek pomocí webkamery přenesete zpátky do počítače. Pak už jen zbývá sledovat, jak jste při svém návrhu byli přesní a případně se o bezchybnou konstrukci pokusit znovu.

Mightier

Má tento způsob ovládání budoucnost? Nejspíše ne, ale jako zajímavý experiment odkrývá dosud nepoznané oblasti virtuální zábavy.

Domovská stránka

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu. (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?

Najdete na Lidovky.cz