Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

O2 představilo ADSL bez hlasového paušálu

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: U:fonReprofoto

Telefonica O2 předvedla novou koncepci služeb pro zákazníky. Její hlavní filozofií je naprostá svoboda zákazníka, který si může kombinovat služby dle svého vlastního uvážení. Je tak možno objednat si ADSL bez nutnosti platit hlasový paušál.

„Nabídku nadále stavíme na kvalitě stávajících služeb, hlavní rozdíl je však v možnostech jejich kombinování. Rozhodli jsme se rozbalit balíčky služeb. Jsme totiž přesvědčeni, že dnes si již zákazníci dokážou namíchat služby sami podle svých představ. Není důvod proč jim to tedy neumožnit a dostát tak slibu: O2 více možností,“ říká José Perdomo, viceprezident společnosti Telefónica O2.

Nabídka bude spuštěna od 11. května. Po tomto datu se mohou zákazníci rozhodnout, jaké služby z nabídky operátora chtějí využívat. Základními oblastmi bude vysokorychlostní internet, digitální televize a hlasové služby.

Podle O2 zajistí připravený algoritmus tu skutečnost, že zákazníci využívající v současné době nějaký balíček služeb, jej po přechodu na nový systém nebudou mít dražší než v současnosti.

Jednou z nevýhod nového systému je však jasná nepřehlednost. Jednotlivé položky ceníku jsou vzájemně propojeny systémem slev, který ukazuje tabulka ve vydané tiskové zprávě. V té si také nelze nepovšimnout vysokých cen za základní produkty: např. samostatné ADSL (8 Mbit) by přišlo na 750 korun měsíčně, což není příliš konkurence schopná cena. Bude zajímavé sledovat, jak se s novým systémem vypořádají zákazníci.

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Fotbalový bohém Fenin: Jsem jájínek, ale ne troska

Martin Fenin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Slýchává, jak promarnil svůj talent, on naopak namítá, že toho prožil tolik, co za třicet životů. Bohém Martin Fenin se...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?