Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

V Itálii objevili fosilie prehistorických slonů

Archeologové (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Archeologové (ilustrační foto) | foto: ČTK

ŘÍM Fosilie prehistorických slonů datované do doby před 100 000 lety objevili italští paleontologové v oblasti Maremmy v jihozápadním cípu italského Toskánska.

Na základě jejich oznámení o tom informovala agentura ANSA. Pozůstatky zástupců druhu elephas antiquus byly nalezeny společně s předměty, které kdysi patřili jejich lovcům - pravěkým lidem. Dále tu byly odkryty také kosti dalších pravěkých zvířat, informoval italský server ilpuntontc.com.

ČTĚTE TAKÉ:

V této lokalitě se zachoval archeologický záznam o lidské přítomnosti z poměrně dlouhého období. Poslední objevená vrstva spadá do středního paleolitu a obsahuje asi 3500 položek, převážně kamenných nástrojů a pozůstatků dřevěných nástrojů. Badatelé celou kolekci shromažďovali během několikaměsíčního výzkumu od března.

Již v pravěku byly v této oblasti termální prameny, jak lze vyčíst z dochovaných sedimentů. Takováto místa byla pravěkými lidmi vyhledávána.

Kosterní pozůstatky prehistorických slonů byly nalezeny například také v Bilzingslebenu v Německu, na Kypru, v Japonsku, na Sicílii, na Maltě a také v Anglii. Tento živočišný druh začal vymírat přibližně před 30 000 lety, důvodem byla pravděpodobně příliš silná konkurence ze strany mamutů. hro mik Seznam odkazů:

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...