Pondělí 8. března 2021svátek má Gabriela 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

V Itálii objevili fosilie prehistorických slonů

Archeologové (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Archeologové (ilustrační foto) | foto: ČTK

ŘÍM Fosilie prehistorických slonů datované do doby před 100 000 lety objevili italští paleontologové v oblasti Maremmy v jihozápadním cípu italského Toskánska.

Na základě jejich oznámení o tom informovala agentura ANSA. Pozůstatky zástupců druhu elephas antiquus byly nalezeny společně s předměty, které kdysi patřili jejich lovcům - pravěkým lidem. Dále tu byly odkryty také kosti dalších pravěkých zvířat, informoval italský server ilpuntontc.com.

ČTĚTE TAKÉ:

V této lokalitě se zachoval archeologický záznam o lidské přítomnosti z poměrně dlouhého období. Poslední objevená vrstva spadá do středního paleolitu a obsahuje asi 3500 položek, převážně kamenných nástrojů a pozůstatků dřevěných nástrojů. Badatelé celou kolekci shromažďovali během několikaměsíčního výzkumu od března.

Již v pravěku byly v této oblasti termální prameny, jak lze vyčíst z dochovaných sedimentů. Takováto místa byla pravěkými lidmi vyhledávána.

Kosterní pozůstatky prehistorických slonů byly nalezeny například také v Bilzingslebenu v Německu, na Kypru, v Japonsku, na Sicílii, na Maltě a také v Anglii. Tento živočišný druh začal vymírat přibližně před 30 000 lety, důvodem byla pravděpodobně příliš silná konkurence ze strany mamutů. hro mik Seznam odkazů:

,

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Pronájem bytu 2kk
Pronájem bytu 2kk

Sukova, Havířov - Město, okres Karviná
9 000 Kč/měsíc