Diskuse k článku: Čechy trápí alergie. Nejčastěji senná rýma a astma

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 9.7.2013 8:59
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Píč 9.7.2013 8:47

Mně pomohlo od alergií následující:

Alergici mají tendenci vyhejbat se alergenům velkým obloukem. To je ovšem chyba. Měl jsem alergii na seno, pyly, psy, kočky, prach a jablka, což se projevovalo sennou rýmou a astmatickým záchvatem.

Ale už nemám, prostě jsem si vzal prášek (cetirizin; antihistaminikum), počkal, až začne působit, a naplno jsem se vystavil alergenům. To jsem takhle dělal asi rok, pak už jsem prášek nepotřeboval, klidně na seně přespím, se psem si taky hraju, sežeru klidně kilo jablek, aniž by se mi něco stalo. Ještě musím trochu doladit prach, ale i ten je pro mne i bez prášku snesitelnější, než dřív, kdy jsem se dusil.

Problémem dnešní doby je, že se hlavně měšťácký paničky snažej vychovávat svoje dítka ve sterilním prostředí. Tohle by se mělo zakázat, dítě, ale i dospělej, si potřebuje vytvořit a udržovat imunitu.

J. Píč 9.7.2013 8:59

Re: Mně pomohlo od alergií následující:

Jen tak mimochodem - takhle fungujou některý léky proti alergii. Je v nich antihistaminikum společně s alergenem v určitých poměrech. V prvních dávkách je alergenu minimálně, v dalších jeho podíl stoupá. Ale je to proto, že jsou společně, že alergen působí dřív, než se antihistaminikum dostane do mozku a začne blokovat nadměrnou tvorbu histaminu.