Diskuse k článku: LDN zvané lidské odkladiště. Co je špatně?

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 10.11.2011 18:07
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
H. Mudrová 10.11.2011 18:06

Vy tady pěkně kecáte, vážení

Tak za prvé: pokud je někdo ve zdravotnické péči, po kalendářním měsíci UŽ NEDOSTÁVÁ příspěvek na péči- protože se mu jí dostalo jinde. Příbuzná mají houbeles, protože většina LDN chce ještě jiné platby, než 30korun za den. Říkají tomu sponzorské dary. leckde se dávají i předem, aby vůbec do LDN někoho přijali. Bohužel se to stává, když si v LDN všimnou, že je rodina nějak bohatší. Třeba když potomek provozuje zubařskou praxi (konkrétní případ).

Za druhé: LDN houfně pořizují tzv. sociální lůžka, která podléhají také kontrolám (inspekcím) kvality sociálních služeb. Pokud je krajský odbor soc. věcí co k čemu, nutí LDN do pouštění klientů domů a do soc. služeb po 3 měsících. To  už v zákoně je.

Za třetí: ano, domovy mají různé čekací lhůty, ale pokud někdo navštěvuje nemohoucího nemocného párkrát do roka, je skoro fuk, kde dotyčný je. Jenže třeba Pražáci se můžou zvencnout, jen aby čekali deset let na místo ve vedlejší ulici. Vím to od  lidí, co pracují s pořadníkem. Měli jsme jednou dokonce 4 místa a bez vopičáren, jakými jsou body za odbojové zásluhy a výši důchodu...

H. Mudrová 10.11.2011 18:07

Re: Vy tady pěkně kecáte, vážení

opravuji překlep: 60 korun na den.

J. Chaloupka 10.11.2011 16:47

nejlepší co pro nás seniory může stát udělat je eutanasie

respektive na žádost pacienta poskytnutí pomoci při asistované smrti. Proč máme až  nám náš zdravotní stav neumožní další alespoň trochu důstojný lidský život ,proč musíle jezdit důstojně  umírat až do Švýcarska . TEDY NIC PROTI ŠVÝCARSKU JE TO MOC HEZKÁ ZEMĚ ALE PŘECE JEN BYCH RADĚJI ZEMŘEL TÍMTO ZPŮSOBEM DOMA .