Diskuse k článku: Stereotypy stejné po celém světě? Chlapci jsou silní, dívky zranitelné

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 14.11.2017 0:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
I. Spálený 14.11.2017 0:40

Včera byl člověk ještě pokrokový liberál bojující se stereotypy. A dnes už je celosvětově vědecky doložený nebezpečný šílenec bojující se zdravým rozumem. To nerozdýchá.

P. Bureš 10.11.2017 21:14

Hm, takže našli "stereotypy" prakticky všude. A napadlo je, že jsou tedy běžné, přirozené a plní nějakou funkci, zatímco jejich ideologie je úchylná? Asi sotva, spíš další partička s touhou změnit svět, udělat z něj ráj. Konce známe...

R. Tichý 10.11.2017 9:51

Tak už konečně nažeňte ženy do dolů, do továren, do montoven. Muže usaďte za stoly v administrativě.

Celé "učení o stereotypech" je zločinem proti lidskosti.

V. Pavlíčková 10.11.2017 15:21

Tak ženy běžně v továrnách na dělnických pozicích pracovali a pracují, stejně tak pracovali a pracují muži v administrativě.

F. Kusák 10.11.2017 17:02

Tak asi je to myšleno tak, že se to týká těžké, manuální práce, třeba tavička, kopáčka, hornice, asfaltérka apod. Klidně ať to dělají, ale já bych ji za ženu nechtěl. A některé stereotypy se mně líbí, a pokud se to nelíbí určitým ženám, mají právo si vybrat, ale ať to právo neupírají nám, mužům, respektující tradice.

J. Juřička 10.11.2017 9:13

Nepsaná (společenská) a jiná pravidla, která v důsledku vedou k násilí na komkoliv jsou zavrženihodná, to je jasné. Zajímalo by mě ale, jakým způsobem u studie probíhal sběr dat a jak byla data interpretována. Na mě to působí, jako klasický případ potřeby změnit přirozený řád. Většina lidské populace se se svými rolemi vyplývající z pohlaví stotožňuje a to různé aktivisty irituje. Aktivisté provádějí záměrně studie tak, aby podporovali jejich "světový názor" a výsledky pak předkládají jako vědecky ověřený fakt, který nepotřebuju oponentůru. Nebezpečnost takového přístupu právě dobře ukazuje Evropa a vůbec západní svět tím, že vymírá. Ale to je aktivistům jedno! Vám taky?

V. Pavlíčková 10.11.2017 15:27

Spíše vás irituje, že prostě existuje menšina, která nesouhlasí se svým škatulkováním a chce se rozhodovat podle sebe. Ono to chce od muže více úsilí svádět ženu než ji nutit násilím. Nedej bože, aby v partnerství pak po něm partnerka chtěla pohlídat dítě, vysát či umýt nádobí.

F. Kusák 10.11.2017 17:09

Možná někoho, ale někoho zas nikoliv. Tak toho nechte a jen blbec nutí ženu násilím, ale obráceně, poznal jsem v životě ženy, o kterých to platí také. Jsem více jak čtyři desítky let šťastně ženat, avšak nikdy jsem po ženě nechtěl , aby zapojila elektriku nebo vyměňovala pneumatiky. Zato nádobí myji běžně, lux je můj věrný kamarád a i o syna jsem se snažil pečovat. Manželce to ale šlo líp.

L. Beran 10.11.2017 19:37

metoo!!!!!

J. Juřička 11.11.2017 20:17

Nevzpomínám si, že bych nutil mého syna (11 let) k tomu, aby si užíval různé sportovní a vědomostní akce , kde rád soutěží a kde se porovnává se svými soupeři a já na něm vidím že je v tom šťastný. A nevzpomínám si, že bych nutil některou z mých dvou dcer (9 a 7 let), aby s viditelnou láskou pečovaly a učily malého Filipa (tříletého klučinu našich kamarádů) když se s ním setkají. Vidím jak rády s mámou vaří a jak jsou šťastné v ženské roli se svou mámou nebo babičkou. Nevzpomínám si, že bych musel nutit mou manželku, k tomu, no však víte k čemu. Naše krásné a šťasné tři děti jsou toho důkazem. Spíš vidím neschopnost "moderních a pokrokových" lidí dosáhnout šťastných rodinných vztahů a je zřejmé že někteří takoví lidé se dokonce snaží z nenávisti a závisti překazit ostatním jejich snahu a to nejlépe na legislativní úrovní. Šťasná rodina, kterou tvoří muž, žena a děti je totiž pro pokrokáře, neomarxisty a zejména pro feministky ta nejnepřijatelnější instituce jakou jakou kdy poznali.

J. Valdrová 10.11.2017 8:00

Je to tak. A snaha vycházet vstříc těmto stereotypům produkuje toxickou maskulinitu a toxickou femininitu - to znamená, že člověk omezuje a znejišťuje taky sebe, když nežije a nechová se podle představ o ideální ženě nebo muži.

L. Beran 10.11.2017 20:02

No ano - staré řecké calokagathia říkalo všem, že řešení je v souladu duše s tělem a - to je důležité - s vnějším světem. Tzn. že neměli problém s tím, že některý pár tvořila svalnatá žena s aktivním životem a nesvalnatý muž a naopak. Nicméně - pokud tam chyběl (vyvíjející se) soulad s vnějším světem,tak určitě nastávaly nějaké problémy - minimálně v ostatní rozvětvené rodině. Dnes mi příjde, že je tento princip naprosto zapomenut a všichni se "derou" o nějakou prioritu. Ať už v partnerském vztahu, nebo ve společnosti. Jasně - soutěživost vždy byla a bude - to je v lidské povaze zcela obecně (ať u mužů tak i u žen), ale je nutný jakýsi vnitřní korektiv, který vychází z přání klidného soužití.

Poslední Respekt publikoval článek o několika studiích, jak klesá hladina testosteronu (statisticky) u mladých mužů a naopak stoupá u mladých žen. To je důsledek měnícího se způsobu života - muži nepracují fyzicky a neproduktivní sport, či jiné fyzické aktivity, které nemají reálný výstup (např. stavbu, pol