Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Rosický zasáhl hned do dvou zápasů

LONDÝN Posledních čtrnáct dní vládlo kolem Tomáše Rosického napjaté ticho. Ozvaly se snad znovu zdravotní problémy, které českého fotbalistu na rok a půl vyřadily ze hry? Nic takového. O víkendu se reprezentační záložník ukázal na domácím stadionu Arsenaluve ve slibné formě. Poprvé během přípravy také nastoupil ve dvou utkáních po sobě.

V sobotu nejdřív vydržel na hřišti první poločas zápasu s Atlétikem Madrid. Patřil k nejlepším hráčům domácího týmu a dokonce dal gól, který však rozhodčí neuznal. Ani to Arsenalu nevadilo, o jeho vítězství 2:1 rozhodl dvěma góly střídající Andrej Aršavin. V útoku dostal od kouče hodně volnosti. Přestože nastoupil na levém kraji zálohy, často se objevoval i napravo a ve středu hřiště.

O poločase ho Arséne Wenger stáhl stejně jako další dva hráče. Z trenérových slov na pozápasové tiskové konferenci bylo patrné, že Rosického nechce před rozjezdem sezony zbytečně přetížit. „Jsem potěšený, ale také obezřetný. Tomáš byl mimo rok a půl, proto na něj nemám přehnané nároky. Až pokud se dostane přes další dva měsíce bez komplikací, budeme to brát jako vyhranou bitvu,“ promluvil Wenger o vyhlídkách českého záložníka.

Včerejší utkání s Glasgow Rangers začal Rosický tentokrát mezi náhradníky, ale v 70. minutě převzal kapitánskou pásku od Fabregase a pomohl kontrolovat rozhodnutý zápas, který Arsenal vyhrál 3:0. Londýnský klub tím potvrdil vítězství v přípravném turnaji Emirates Cup.