Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Ručinský: Čekal jsem horší věci

LITVÍNOV Ač se neprosadil a celý zápas na něj diváci bučeli, byl po utkání spokojen. Litvínovský odchovanec Martin Ručinský oblékl poprvé v české extralize dres jiného než severočeského klubu. A hned ho čekala ostrá premiéra. Do Litvínova totiž přijel s pražskou Spartou, kam v létě z NHL přestoupil.

Litvínov - Sparta 3:5 A po zápase měl důvody k radosti. Jeho nový tým vyhrál, a navíc diváci ani nezapálili dres „zrádce“ Ručinského, jak v minulých dnech slibovali. Přesto se dočkal občasného pískotu a kousek nad sparťanskou střídačkou visel transparent „Alby a Guma patrioti, Ručinský zaprodaný šmejd“. „Také jsem si toho nápisu všimnul. Pokaždé, když jsem měl puk, tak se lidi ozvali. Ale to bylo to nejmenší. Byl to takový luxus, čekal jsem horší věci,“ vyprávěl po utkání levý křídelník prvního sparťanského útoku.

„Podle mě byli diváci perfektní. Litvínovský kotel mi dokonce zatleskal, můžu mu jen poděkovat,“ pochválil Ručinský domácí diváky. Když v létě oznamoval svůj přestup do Sparty, nepotěšil tím litvínovské kamarády Roberta Reichla a Jiřího Šlégra. Ti mu však včera nedali své zklamání znát. „Jen jsme se pozdravili, když jsme si podávali ruce. Jinak jsem dál s nimi ve spojení, ale dneska na víc nebyl čas,“ vysvětlil sedmatřicetiletý forvard.

Podle Ručinského bylo dobře, že v Litvínově hrál hned první zápas. „Daleko horší by bylo na tohle utkání čekat. Hrálo se ve sportovním duchu, neproběhl žádný konflikt. O zápase se mluvilo měsíc a půl, pořád se o tom psalo v novinách. Jsem tedy rád, že už to můžu uzavřít a soustředit se na páteční duel s Libercem,“ oddechl si.

Samotný zápas načala lépe Sparta, která otevřela nový ročník extraligy gólem z hole Tomáše Netíka. Jenže Litvínov nezahálel a po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 2:2. „Litvínov hrál výborně, vždyť byl po druhé třetině stav 3:3 a vyhrát mohl kdokoliv,“ líčil Ručinský. Zlomový okamžik zápasu přišel v devětačtyřicáté minutě. Ondřej Kratěna prokličkoval polovinou hřiště a překonal nejistého litvínovského brankáře Petra Fraňka. Výborný zápas odehrál centr třetího sparťanského útoku Jakub Langhammer, který zaznamenal tři body. Ten třetí ve třiapadesáté inutě, když se z jeho nahrávky trefil Jakub Koreis a stanovil konečné skóre zápasu 5:3 pro Spartu.

Branky a nahrávky: 7. Trávníček (V. Hübl), 9. Jenáček (Reichel), 35. Lukeš (Reichel, Bahenský) - 2. Netík (Langhammer), 13. Broš (Kratěna), 33. Langhammer (Jan Hanzlík, Hromas), 49. Kratěna, 52. Koreis (Langhammer). Rozhodčí: Homola - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 7000 (vyprodáno). Třetiny: 2:2, 1:1, 0:2.