Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Ručinský opět pomohl Litvínovu

LITVÍNOV Hokejisté Litvínova porazili v předehrávce 14. kola extraligy Slavii Praha 2:0. Severočeši potvrdili výbornou bilanci z domácího prostředí, kde jsou nejúspěšnějším týmem celé soutěže; vyhráli počtvrté za sebou a celkově sedmý zápas z osmi. Stejně jako v úterním prvním utkání po návratu do mateřského klubu si útočník Martin Ručinský připsal gól a asistenci.

Litvínov byl v první třetině aktivnější, ale jen obtížně se prosazoval do šancí skrz pozorně bránící obranu Slavie. Ve 12. minutě zakončil Vopat pěknou individuální akci střelou, která jen těsně minula horní růžek Kopřivovy branky.

Ve 36. minutě se po Kadlecově biliárové přihrávce o hrazení dostal za záda litvínovských beků z trestné lavice se vracející Žižka, na Fraňka však nevyzrál. Pražané mohli litovat, neboť následně na druhé straně vypálil Jareš a puk propadl Kopřivovi do sítě. Ještě před druhou pauzou hrál Litvínov 72 sekund znovu dvojnásobnou přesilovku a nezaváhal -Jenáček našel Ručinského, jenž s velkým přehledem zvýšil.

Třetí dějství přineslo zvýšenou aktivitu Pražanů v ofenzivě, ta však narážela na bezchybně chytajícího Fraňka.

Předehrávka 14. kola: Litvínov - Slavia 2:0. Branky a nahrávky: 37. Jareš (Ručinský), 40. Ručinský (Jenáček, Lukeš). Rozhodčí: Jeřábek, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 3683. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0.

Dnešní program: 17.00 Třinec - Brno, 17.30 Mladá Boleslav -Kladno, České Budějovice - Vítkovice, Zlín -Liberec, 18.00 Sparta - Pardubice, 18.10 Karlovy Vary - Plzeň.