Senzace. Češi kralovali svahu

GA-PA/PRAHA Brilantní. Nečekané. Senzační...

Češi za sebou na závěr Světového poháru ve sjezdovém lyžování nechali výraznou stopu. V Garmisch Partenkirchenu vyhráli soutěž družstev, když ve finále paralelního slalomu porazili Švýcarsko.

„Složili jsme tady výborný tým, všichni jsme jeli velmi uvolněně,“ řekla spokojeně Šárka Záhrobská.

S tou se na úspěchu podíleli ještě Lucie Hrstková, Kryštof Krýzl i Ondřej Bank. „Ukázalo se, že tohle vyhovuje univerzálním lyžařům, kteří odmalička jezdí všechno, protože to bylo něco mezi slalomem a obřákem,“ povídal naposledy jmenovaný. „Proto jsem nám věřil a potvrdilo se, že jsme se s tratí dokázali výborně vypořádat.“

Právě on byl zásadním strůjcem nečekaného triumfu. Porazil soupeře ve všech čtyřech startech. Navíc zajel ve finále vůbec nejrychlejší čas 26,49 sekundy, čímž při nerozhodném stavu 2:2 zajistil týmu vítězství, honorované částkou 22 500 eur (asi 570 000 korun).

Neporažený Bank si vyjel osobní prémii 3250 eur (83 000 korun). „Hodně si cením, že jsem ve finále jel nejrychleji,“ řekl Bank.

Na cestě do finále čeští lyžaři vyřadili Američany, Francii i sjezdařskou velmoc Rakousko s hvězdami Benjaminem Raichem či Kathrin Zettelovou v sestavě. „Je to krásná pohádka,“ dodal Krýzl.