Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Shanahan se vrátil a hned se zaskvěl

NASHVILLE V hokejové NHL nastoupil poprvé po osmi měsících a hned se zapsal mezi střelce. Útočník Brandan Shanahan před týdnem podepsal jednoletou smlouvu s New Jersey a ačkoliv toho devětatřicetiletý veterán s týmem příliš nenatrénoval, dokázal, že střelecký instinkt neztratil.

Ve druhé minutě druhé třetiny utkání na ledě Nashvillu otevřel skóre, které vzápětí navýšil David Clarkson. Devils nakonec vyhráli 3:1.

„Hrál jsem možná víc, než jsem čekal. Stále mám dost co zlepšovat. Byl to jen jeden zápas a přede mnou je ještě velký kus cesty,“ uvedl Shanahan.

Proti Nashvillu se mu vždy dařilo, dal mu 23 gólů ve 42 zápasech. „ Myslel jsem na to před zápasem, ale říkal jsem si, že bez Vokouna to možná nebude stejné,“ komentoval skvělou bilanci Shanahan. čtk Výsledky NHL: Boston - St. Louis 4:5sn (za Boston KREJČÍ 0+2), NY Islanders - Washington 1:2p, Tampa Bay - Dallas 4:2 (za Tampu PROSPAL 1+0), Florida - Buffalo 2:3sn (rozhod. nájezd KOTALÍK, VOKOUN v brance Floridy obdržel dva góly z 23 střel s úspěšností 91,3 procenta), Chicago - Minnesota 1:4 (za Chicago HAVLÁT 1+0, za Minnesotu ŽIDLICKÝ 2+1), Nashville -New Jersey 1:3 (za Nashville BONK 1+0, za New Jersey ELIÁŠ 0+1).