Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

SK Kladno 2:0 Sigma Olomouc

Branky: 5. Procházka, 90+2. Szabo z pen. Rozhodčí: Paták - Kordula, Kobáň. ŽK: Strnad, Zachariáš - Janotka, Rossi, Onofrej, Škerle. ČK: 90+1. Onofrej. Diváci: 1940. Poločas: 1:0. Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Procházka - Cigánek, Szabó (46. Dubský), Strnad, Zoubele - Zachariáš, Šilhán (90+2. Beneš). Olomouc: Drobisz - Škerle, Hudec, Komárek, Heidenreich (65. Kazár) - Kaščák (86. Hořava), Rossi - Janotka (79. Doležal), Melinho, Onofrej - Ordoš.

Hráči obou týmů od první minuty zcela zapomněli na obvyklé taktické šachy a diváky bavili urputnou ofenzivní snahou. Možná i proto dokázali Středočeši vybojovat první letošní vítězství. Olomouc porazili i přesto, že se tentokrát netrefil útočník Šilhán, dosud jediný střelec Kladna na podzim. Divákům však předvedl jinou parádu – v 72. minutě se třicet metrů od branky opřel do míče, který k údivu brankáře Drobisze orazítkoval břevno.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Martin Hřídel (Kladno): „Bylo důležité, že jsme vstřelili rychlý gól, ale nebyl náhodný. Standardky jsme měli připravené a hned napoprvé to vyšlo.“ Zdeněk Psotka (Olomouc): „Rychlý gól průběh zápasu neovlivnil, hráli bychom stejným způsobem, a v prvním poločase jsme nepředvedli špatnou hru.“